یک خانم، رئیس قدرتمندترین و ثروتمندترین لیگ جهان شد

اخبار لیگ جزیره : الیسون بریتین بدون حتی یک رای مخالف به عنوان رئیس جدید لیگ برتر انگلیس انتخاب شد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

یک خانم، رئیس قدرتمندترین و ثروتمندترین لیگ جهان شد

یک خانم، رئیس قدرتمندترین و ثروتمندترین لیگ جهان شد
آلیسون بریتین از سال جدید میلادی رئیس لیگ برتر انگلیس خواهد شد. به نقل از وب‌سایت رسمی لیگ برتر انگلیس، خانم آلیسون بریتین با رای تمامی اعضای مجمع این لیگ، به عنوان رئیس جدید لیگ برتر انلگیس انتخاب شد.

او اولین زنی است که این پست را در اختیار می‌گیرد. دوره ریاست بریتین بر قدرتمندترین و ثروتمندترین لیگ جهان رسماً از سال ۲۰۲۳ میلادی آغاز خواهد شد. در واقع آلیسون بریتین بدون حتی یک رای منفی انتخاب شد.

آلیسون بریتین ۵۷ ساله در حال حاضر ریاست شرکت وایت‌برد را به عهده دارد که یکی از قدیمی‌ترین شرکت‌های سهامی انگلیسی است. او از سال ۲۰۱۵ روی کرسی ریاست کل این شرکت می‌نشیند. بریتین، پیش از آن یکی از مدیران ارشد شاغل در شرکتهای مالی انگلیس و دیگر کشورهای اروپایی بود و در هیات مدیره بانکهایی مثل بارکلیز، سانتاندر و لوید فعالیت داشت.

او بعد از انتخاب شدن به این سمت گفت: «بسیار خوشحالم. من از کودکی هوادار فوتبال بودم و از اینکه به عنوان رئیس لیگ برتر انتخاب شده‌ام واقعا هیجان زده ام. فوتبال در کشور ما اهمیتی ویژه دارد و یک ورزش ملی است. مردم در سراسر دنیا شیفته فوتبال هستند و این ورزش می‌تواند تاثیر مثبت قابل توجهی در جوامع انسانی داشته باشد.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *