حیرت کلوپ از نحوه پول خرج کردن بارسلونا نمی‌دانم بارسا هم چنین مدیری دارد یا خیر!

اخبار لیگ جزیره : یورگن کلوپ سرمربی لیورپول متعجب است از اینکه بارسلونا با وجود مشکلات مالی چطور می‌تواند هزینه‌های اینهمه بازیکن جدیدش را پرداخت کند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

حیرت کلوپ از نحوه پول خرج کردن بارسلونا نمی‌دانم بارسا هم چنین مدیری دارد یا خیر!

بارسلونا در حال حاضر بیش از ۱ میلیارد پوند بدهی دارد اما این موضوع باعث نشده که در بازار نقل و انتقالات تابستان امسال خریدهای کلان انجام ندهد و تعدادی ستاره مطرح را برای جوان‌تر کردن تیم ژاوی به خدمت نگیرد.

ژول کونده (۴۶ میلیون پوند)، روبرت لواندوفسکی (۴۲٫۵ میلیون پوند)، رافینیا (۵۶ میلیون پوند) همگی با هزینه‌های هنگفت وارد باشگاه شده‌اند، در حالی که فرانک کسیه و آندریاس کریستنسن به صورت رایگان به خدمت گرفته شدند. قوانین سخت مالی لالیگا مانع از ثبت بیشتر چهره‌های جدیدشان شد تا اینکه روز جمعه فروش ۸۵ میلیون پوندی ۲۴٫۵ درصد پخش تلویزیونی داخلی آنها این شکاف را پر کرد.

کونده اکنون تنها بازیکنی است که نامش هنوز ثبت نشده، و بارسا همچنین به دنبال خرید مارکوس آلونسو و احتمالا برناردو سیلوا نیز است. اما یورگن کلوپ می‌گوید که به دلایل مختلف نمی‌تواند وضعیت مالی بارسلونا را درک کند. سرمربی لیورپول می‌گوید: «یک دلیل این است که من متخصص مالی نیستم. دوم اینکه اگر به من بگویید که من هیچ پولی در اختیار ندارم، خب دیگر پولی خرج نمی‌کنم.» سرمربی لیورپول همچنین اظهار داشت که امیدوار است به زودی مشکلات باشگاه حل شود: «من مانند یک هوادار آنها را تماشا می‌کنم. متوجه نمی‌شوم. باشگاه در چند دهه اخیر فوق‌العاده بوده و امیدوارم از پس مشکلات بربیاید.»

این مربی ۵۵ ساله وضعیت فعلی بارسلونا را با باشگاه سابقش دورتموند مقایسه کرد و توضیح داد: «تنها باشگاهی که می‌دانم زمانی ورزشگاه و سایر حقوق را از قبل فروخت، دورتموند بود. واتسکه باید در آخرین لحظات می‌آمد و همه چیز را نجات می‌داد. نمی‌دانم که آیا بارسلونا هم واتسکه‌ای خواهد داشت یا خیر.»

دورتموند در سال ۲۰۰۵ در آستانه ورشکستگی بود که هانس یواخیم واتسکه، هوادار قدیمی دورتموند، از راه رسید و مدیرعامل باشگاه شد. واتسکه از طریق یک سری تغییرات، از جمله فروش حق نام ورزشگاه و اولویت دادن به پرداخت بدهی‌های کلان باشگاه، دورتموند را از ورشکستگی نجات داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *