اسکان پناهندگان اوکراینی در عمارت ۱۵۰ میلیون پوندی رومن آبراموویچ

اخبار لیگ جزیره : پس از تحریم چلسی، ممکن است عمارت ۱۵۰ میلیون پوندی رومن آبراموویچ در لندن برای اسکان پناهندگان اوکراینی استفاده شود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اسکان پناهندگان اوکراینی در عمارت ۱۵۰ میلیون پوندی رومن آبراموویچ

احتمال دارد که عمارت ۱۵۰ میلیون پوندی رومن آبراموویچ در کنزینگتون به لطف پیشنهاد دولت، به زودی خانه پناهندگان اوکراینی بشود.

منابع کابینه فاش کردند که مایکل گوو، سیاستمدار، ایده اسکان قربانیان بی‌خانمان جنگ را در خانه‌های مجلل الیگارش‌های روسی مطرح کرده است.

مالک ۵۵ ساله چلسی هفته گذشته عمارت ۱۵ خوابه خود در باغ‌های کاخ کنزینگتون را با قیمت خیره‌کننده ۱۵۰ میلیون پوند برای فروش گذاشت. پنت‌هاوس تریپلکس آبراموویچ در یک ساختمان ۳۷ طبقه در اسکله چلسی، به ارزش حدودی ۳۰ میلیون پوند، قبلا توقیف شد. گمان می‌رود که دارایی دیگر او، یک خانه شهری شش طبقه در میدان ایتون، که آنرا به قیمت ۲۸ میلیون پوند خریده بود، نیز توقیف شده است.

مایکل گوو گفت که می‌خواهد گزینه استفاده از اموال افراد تحریم شده برای اسکان پناهندگان اوکراینی را پیگیری کند. او به «بی‌بی‌سی» گفت: «من می‌خواهم گزینه‌ای را بررسی کنم که به ما امکان می‌دهد از خانه‌ها و دارایی‌های افراد تحریم‌شده (تا زمانی که تحریم هستند) برای اهداف بشردوستانه و اهداف دیگر استفاده کنیم. موانع قانونی زیادی وجود دارد و ما در مورد مصادره دائمی این اموال صحبت نمی‌کنیم. اما می‌گوییم: شما تحریم هستید، از پوتین حمایت می‌کنید، این خانه اینجاست و شما حق استفاده و یا سود بردن از آن را ندارید، اگر ما می‌توانیم از آن برای کمک به دیگران استفاده کنیم، پس بیایید این کار را انجام دهیم.»

اگر جنگ ادامه داشته باشد انگلیس و اتحادیه اروپا ممکن است مجبور شوند از ۱۵ میلیون پناهنده اوکراینی استقبال کنند. سازمان ملل می‌ترسد تعداد افرادی که در اثر تهاجم وحشیانه آواره شده‌اند سه برابر بیشتر از حد انتظار باشد. این در حالی است که دولت بریتانیا اعلام کرد که طرح حمایت محلی برای اوکراین را راه‌اندازی خواهد کرد.

وب‌سایت دولت می‌گوید: «به دنبال تهاجم به اوکراین، دولت در حال راه‌اندازی یک طرح حمایت مالی جدید است تا مطمئن شود اوکراینی‌هایی که مجبور به ترک خانه‌های خود شده‌اند، راهی امن در بریتانیا دارند. مؤسسات خیریه، کسب‌وکارها و گروه‌های اجتماعی می‌توانند برای حمایت از اوکراینی‌ها در این طرح شرکت کنند. این طرح مردم را با حامیان مالی هماهنگ می‌کند.»

و بریتانیایی‌هایی که خانه‌های خود را پیشنهاد می‌کنند، ماهیانه ۳۵۰ پوند به عنوان تشکر دریافت خواهند کرد. این پیشنهاد زمانی مطرح شد که دولت به دلیل سرعت و مقیاس تلاش‌هایش برای آوردن اوکراینی‌های فراری به بریتانیا با انتقاداتی مواجه شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *