تحریم‌های چلسی در راه است

اخبار لیگ جزیره : دولت بریتانیا عملاً مسئول فروش چلسی است و به دلایل واضح می‌خواهد آبراموویچ بیرون برود اما نمی‌خواهند این باشگاه را نابود کنند، زیرا آبی‌ها را برای کشور دارای اهمیت فرهنگی می‌دانند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

تحریم‌های چلسی در راه است

لیگ برتر و دولت انگلیس نمی‌خواهند که تحریم‌های رومن آبراموویچ باعث نابودی باشگاه شود، اما فروش سریع آن ضروری است.

قابل پیش‌بینی

همه می‌دانستند که تحریم‌ها در راه است. به گفته منابع دولتی بریتانیا، تحریم اجتناب‌ناپذیر بود. رومن آبراموویچ، مالک چلسی، به دلیل ارتباطش با ولادیمیر پوتین در تیررس آن‌ها قرار داشت. خود آبراموویچ می‌دانست که تحریم در راه است. از این رو تصمیم به فروش دارایی‌های خود در بریتانیا از جمله چلسی گرفت.

باشگاه وارد حالت شوک شد. جواب‌های کمی برای این‌همه سؤال  وجود داشت. با توجه به اینکه یکی از اقدامات شامل عدم توانایی چلسی در بازار نقل و انتقالات یا ارائه قراردادهای جدید بود، برخی از بازیکنان نگران آینده بودند، همینطور بسیاری از کارکنان. معنی این‌ها چیست؟

مدیر اجرایی لیگ برتر، ریچارد مسترز، ایمیلی به باشگاه‌ها ارسال کرد. هنوز زود بود، هنوز چیزی مشخص نبود. مسترز به همه اطمینان داد که چلسی بازی‌های باقیمانده فصل خود را با تکمیل ظرفیت انجام خواهد داد. توماس توخل سرمربی چلسی گفت: «تا زمانی که پیراهن‌های کافی داشته باشیم و تا زمانی که اتوبوس‌مان پر از سوخت باشد، به بازیها می‌رسیم و رقابتی خواهیم بود.»

بعد از تحریم

به بازیکنان گفته شد که روی آنچه می‌توانند تأثیر بگذارند تمرکز کنند. آبی‌ها با مشکلات مالکیتی همراه شده‌اند. اما چه شمایلی از چلسی بعد از تحریم‌هایی که آنها را در مسیر نابودی قرار داده است، بیرون خواهد آمد؟

اولین چیزی که باید گفت این است که قهرمانان جهان و اروپا، که از زمان تصاحب آبراموویچ در سال ۲۰۰۳، ۲۱ جام کسب کرده‌اند (بیش از هر باشگاه انگلیسی دیگر در این دوره) مطمئناً از دور خارج نخواهند شد، هر چند محدودیت‌های مالی سختی علیه‌شان ایجاد شده باشد.

هنوز زمان برای یافتن خریدار و تثبیت موقعیت وجود دارد، به خصوص اگر معامله تا ۳۱ مِی انجام شود؛ زمانی که مجوز ویژه باشگاه برای ادامه منقضی می‌شود. خریداران علاقمند با خروج اسپانسرها یا بررسی ارتباط‌های‌شان، شاهد کاهش قیمت چلسی هستند.

علاوه بر این، دولت عملاً مسئول فروش است و به دلایل واضح می‌خواهد آبراموویچ بیرون برود اما نمی‌خواهند چلسی را نابود کنند، زیرا این باشگاه را برای کشور دارای اهمیت فرهنگی می‌دانند. ولی اگر آبراموویچ در فصل آینده به عنوان مالک باقی بماند و تحریم‌ها عمیق‌تر شوند، ممکن است این اتفاق بیفتد. آیا آبراموویچ میتواند کشتی را با خود غرق کند؟ با توجه به همه چیزهایی که در مورد او و عشقش به چلسی می‌دانیم، این موضوع بعید به نظر می‌رسد. در هر صورت دولت این حق را برای خود محفوظ نگه داشته که به عنوان آخرین چاره، باشگاه را تصرف کند و خودش بفروشد. آن‌ها جایی برای مانور دادن به آبراموویچ نداده‌اند و او را مجبور به ترک می‌کنند و اگر برای باشگاه دردسر مالی وجود داشته باشد، در سطحی است که معتقدند از آن عبور خواهند کرد.

قدرت چلسی

چلسی مطمئناً با مشکلاتی روبه‌رو می‌شود اما به نظر می‌رسد که باشگاه‌های دیگر از این موضوع خوشحال نباشند چون می‌دانند که یک چلسی قوی برای برند جمعی مهم‌تر است.

چلسی همچنان به تلاش برای رسیدگی به تحریم‌ها و استدلال علیه برخی از آنها ادامه می‌دهد. بسیاری از بخش‌های کسب‌وکار تحت تأثیر قرار می‌گیرند و دولت می‌خواهد اطمینان حاصل کند که هر درآمدی که توسط باشگاه ایجاد می‌شود نمی‌تواند راه خود را به رژیم پوتین باز کند.

ارزش قرارداد Three (یکی از اسپانسرهای چلسی) ۴۰ میلیون پوند در سال است، قرارداد کیت با نایکی بزرگ‌تر است و ارزش آن ۶۰ میلیون پوند در سال است. تحریم‌های فروش بلیت و بازرگانی نباید خیلی سخت باشد، زیرا پایان فصل در پیش است، اما اگر بخش نهایی قرارداد پخش و جوایز لیگ برتر و یوفا مسدود شود شرایط خیلی سخت‌تر می‌شود. سوم شدن چلسی در لیگ حدود ۳۴ میلیون پوند ارزش داشت. سپس آبراموویچ مجاز بود تا در چارچوب پارامترهای قوانین سود و پایداری سرمایه‌گذاری کند: ۱۰۵ میلیون پوند در یک دوره سه ساله. واضح است که این شرایط متوقف شده و بنابراین، ضروری است که انتقال مالکیت با سرعت بیشتری انجام شود.

آنچه واضح است این است که چلسی بدون آبراموویچ واقعیت متفاوتی را تجربه خواهد کرد و ممکن است که دیگر آنقدرها جذاب نباشد. آبراموویچ از نظر فوتبالی مالک ایده‌آلی بود: بدون محدودیت پول، فردی که به شدت انگیزه دارد تا سال به سال موفق‌تر شود. روز حسابرسی آبراموویچ فرا رسیده است. چلسی خاطرات بسیار و احساسات متناقضی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *