آینده چلسی در هاله‌ای از ابهام

اخبار لیگ جزیره : آینده چلسی در روز تولد ۱۱۷ سالگی باشگاه در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته و دوران سلطنت رومن آبراموویچ با هرج و مرج و مبارزه برای بقا به پایان رسید. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

آینده چلسی در هاله‌ای از ابهام

آخرین روزهای اولین امپراتوری رومن شاهد افول و سقوط غول‌ها بود. اما روزهای پایانی امپراتوری مالک چلسی، قهرمان کنونی جهان و اروپا، نمایانگر ساختمانی باشکوه است که در یک لحظه فرو می‌ریزد. در تولد ۱۱۷ سالگی (دهم مارس) باشگاه، شمع‌های رومن خاموش شدند.

کمتر از ۴ هفته پیش، آبراموویچ در زمین ابوظبی با جام‌جهانی باشگاه‌ها رژه می‌رفت. آخرین افتخار از جمع ۱۹ جام باشگاه در زمان او؛ البته درواقع ۲۱ جام با احتساب دو جام خیریه. دو دهه باشکوه که اکنون توسط سازمان تیره و تار شده است. ۵ قهرمانی لیگ برتر، ۵ جام حذفی، ۳ جام اتحادیه، ۲ لیگ قهرمانان، ۲ لیگ اروپا و یک سوپرجام هم در کیفش است.

بحران

اما هر اتفاقی که بیافتد یک چیز بر همه مشخص است و آن اینکه دیگر اوضاع در استمفوربریج مانند سابق نخواهد شد. مردی که این امکانات را فراهم کرده بود متهم به اتحاد با جنایتکار جنگی و تأمین مالی و تجهیز تهاجم غیرقانونی شده است.

مگااستور بسته شد. کسانی که داخل بودند بیرون آمدند و پیراهن‌های چلسی را پاره کردند. فروش آنلاین چلسی هم در یک چشم به هم زدن متوقف شد، کالا و بلیط دیگر در دسترس نیست. حامیان مالی هم در راه خروج هستند. در حالیکه دستمزد بازیکنان و کادر فنی حداقل تا پایان فصل به طور کامل پرداخت می‌شود پیامدهای این اتفاقات برای تابستان و بعد از آن غیرقابل اجتناب به نظر می‌رسد.

جدایی‌ها و آکادمی

حتی اگر تا پایان ماه می یک مالک جدید وارد شود، هر پول نقدی که برای خرید باشگاه خرج میکند مستقیماً به خزانه‌داری می‌رود. مجازات‌های مالی تعیین شده بر ارزش و توانایی باشگاه برای رقابت تحت بازی جوانمردانه مالی تأثیر می‌گذارد.

به نظر می‌رسد جدایی سه ستون اصلی دفاعی آبی‌ها، سزار آسپیلیکوئتا، آنتونیو رودیگر و آندریاس کریستنسن که به زودی قراردادشان به پایان می‌رسد، قطعی است چراکه باشگاه نمی‌تواند شرایط جدیدی برای آن‌ها فراهم کند.

ابهاماتی در مورد اینکه آیا باشگاه هرگز می‌تواند در استخر استعدادها ماهیگیری کند وجود دارد. قرارداد با نام‌های بزرگ نیازمند ارائه حقوقی بالاست. حقوقی که شاید دیگر قابل ارائه نباشند.

اما از حالا به بعد، به رسمیت شناختن سرمایه‌گذاری آبراموویچ در آکادمی کوبهام باشگاه، تعیین‌کننده موفقیت یا شکست چلسی در زمین خواهد بود. دکلن رایس بعدی و تمی آبراهام آینده در لیست ذخیره نگهداری خواهند شد. در مورد آرماندو بروخا؛ به خانه خوش آمدید. شما در ساوتهمپتون عالی عمل کردید. اکنون ما واقعاً به شما نیاز داریم.

هدف: چلسی

دولت اصرار داشت که هواداران چلسی را هدف قرار نداده و طرف حسابش فقط مالک باشگاه است. در واقع، سخنگوی رسمی نخست‌وزیر در نشست لابی داونینگ استریت گفت: «اصل تلاش برای کاهش تأثیر بر هواداران و هرم گسترده‌تر فوتبال بوده است. بدیهی است که این اقدامات برای تنبیه افراد نزدیک به ولادیمیر پوتین و اطمینان از اینکه هر نوع درآمد ایجاد شده نمی‌تواند به ماشین جنگی روسیه برسد، طراحی شده است.»

این پیام زمانی تقویت شد که نایجل هادلستون، وزیر ورزش، با هواداران نگران چلسی در یک گفت‌وگوی سازنده ملاقات کرد تا «اطمینان حاصل شود که آن‌ها تحت تاثیر این اتفاقات قرار نخواهند گرفت.» قول او این بود که باشگاه و هواداران را از خسارت‌های جبران ناپذیر محافظت خواهند کرد، اما واکنش خشمگینانه بسیاری از هواداران آبی‌ها نشان داد که هیچ چیزی آنطوری که می‌خواستند پیش نرفت. ممکن است نه ببخشند و نه فراموش کنند.

چلسی هم باید راهی برای مقابله با رویدادها پیدا می‌کرد و جلسه‌ای اضطراری تشکیل داد و سعی کرد پیامدها را بررسی کند. پاسخ رسمی باشگاه به طور همزمان به هواداران در مورد آینده نزدیک اطمینان داد و تعهدات را به دوش دولت گذاشت تا مسئولیت‌های خود را به رسمیت بشناسد. چلسی اعلام کرد: «ما بازی‌های تیم‌های مردان و زنان‌مان را انجام خواهیم داد و قصد داریم در مورد مجوز با دولت انگلیس گفت‌وگو کنیم. اینکه با اصلاحاتی در مجوز صادر شده به ما اجازه بدهند که تا حد امکان به طور عادی به ادامه فعالیت بپردازیم. ما همچنین به دنبال راهنمایی از دولت بریتانیا در مورد تأثیر این اقدامات بر بنیاد چلسی و وظیفه مهمش در جوامع خواهیم بود.» به عبارت دیگر: هشدار. اگر باشگاه پایین برود همه چیز تقصیر شماست. 

چلسی تنها ۲۷ روز پیش در قله جهان بود، حالا اما به انتهای جاه‌طلبی‌ها و رویاها رسیده و با واقعیتی روبه‌رو شده که شبیه به کابوس است

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *