سرقت مجسمه زشت ستاره جدید آبی‌ها/ تصویر این مجسمه عجیب و غول‌ پیکر را ببینید

اخبار لیگ جزیره : در نروژ اتفاقی عجیب رخ داد و مجسمه ۳ متری ارلینگ هالند ستاره جدید منچسترسیتی به سرقت رفت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

سرقت مجسمه زشت ستاره جدید آبی‌ها/ تصویر این مجسمه عجیب و غول‌ پیکر را ببینید
مجسمه ارلینگ هالند که این مهاجم ۲۲ ساله را در کیت کامل نشان می‌دهد و از تنه درخت ساخته شده و وزن حدوداً یک تنی دارد، غیب شد. شکایت‌های زیادی از این مجسمه شده بود و تقریباً همه معتقد بودند که مجسمه ذره‌ای شباهت به هالند ندارد.

مجسمه ۱۵ متر بالاتر از فروشگاهی در شهر زادگاه هالند، براین، در نروژ قرار داده شده بود. اما یک دزد، که احتمالا یک طرفدار ناراضی از شکل و شمایل این مجسمه بدترکیب بوده، شبانه با جرثقیل آن را برداشته و برده است.

توره سیورتسن، تاجر، ۱۰۰۰۰ پوند برای سفارش ساخت مجسمه به احترام قرارداد ۸۵.۵ میلیون پوندی هالند با سیتی، هزینه کرد. حتی او هم معتقد بود که مجسمه خیلی زشت است.ستاره‌ای که پس از دبل کردن، دو بار جلوی دوربین پخش زنده فحش داد!
ملاقات ستاره جدید آبی‌ها با رکورددار گلزنی لیگ برتر/ فوتبالیست‌ها هم به نوعی هنرمند هستند
سرقت مجسمه زشت ستاره جدید آبی‌ها/ تصویر این مجسمه یک تنی را ببینید

مجسمه دو هفته پیش در محل قرار داده شد و آقای سیورتسن قصد داشت آن را برای کمک به بودجه بیمارستانی در تانزانیا به حراج بگذارد، تا اینکه در اوایل روز چهارشنبه ناگهان ناپدید شد.

آقای سیورتسن به نشریه «سان» گفت: «همه ما به ارلینگ بسیار افتخار می‌کنیم. فکر کردم خوب است که برای ادای احترام به او، مجسمه‌ای را سفارش بدهم. هرچند بعضی‌ها از اینکه مجسمه زشت شده اعتراض کردند، اما بیایید با این واقعیت روبه‌رو شویم؛ ارلینگ مرد زیبایی نیست. اما از اینکه کسی آن را دزدیده شوکه شده‌ام.»

آقای سیورتسن سفارش ساخت مجسمه را به مجسمه‌ساز معروف «شتیل باران» داد، و یک سال طول کشید تا آن را از چوبی ۱۰۰ ساله بسازد. او همچنین گفت: «قبول دارم که ممکن است خیلی‌ها از ظاهر کار خوششان نیامده باشد اما من دوستش دارم. این یک اثر هنری است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *