منچستریونایتد در حال بررسی امکان فروش حق نامگذاری ورزشگاه اولدترافورد

اخبار لیگ جزیره : منچستریونایتد برای تأمین مالی ساخت ورزشگاه جدید یا بازسازی گسترده ورزشگاه فعلی، فروش امتیاز نامگذاری اولدترافورد را در نظر خواهد گرفت؛ اما در صورت توافق بر سر چنین موضوعی، نام تاریخی ورزشگاه خود را به شکلی حفظ خواهد کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره منچستریونایتد در حال بررسی امکان فروش حق نامگذاری ورزشگاه اولدترافورد

به گزارش منچستر ایونینگ نیوز، اینئوس در حال بررسی گزینه‌های مختلفی برای تأمین مالی هزینه‌های مرتبط با ورزشگاه خانگی یونایتد است؛ این در حالیست که یک گروه متخصص برای بررسی امکان ساخت زمینی جدید، تا اواخر امسال گزارش خود را به آن‌ها ارائه خواهد کرد.

تمایل سر جیم رتکلیف، ساخت یک ورزشگاه جدید در محل فعلی اولدترافورد است، اما چنین پروژه‌ای احتمالاً بیش از 2 میلیارد پوند هزینه خواهد داشت. این موضوع باعث شده است تا اینئوس به فکر تامین مالی از طریق وام‌های بانکی، فروش حق نامگذاری ورزشگاه یا افزایش قیمت بلیط باشد.

منابع باشگاه تأکید می‌کنند که در حال حاضر همه راه‌ها در حال بررسی است، اما هیچ تصمیمی به صورت قطعی گرفته نشده است. باشگاه منچستریونایتد و اینئوس آگاه هستند که چنین مسائلی در مورد ورزشگاه می‌تواند بحث‌برانگیز باشد و نیازمند ارزیابی دقیق است.

اگر منچستریونایتد تصمیم به بازسازی اولدترافورد بگیرد، نام فعلی ورزشگاه را حفظ خواهد کرد؛ شبیه به زمین کریکت شهر منچستر که اکنون با نام امارات اولدترافورد شناخته می‌شود و نشان‌دهنده‌ برقراری تعادل بین توافق درباره حق نامگذاری و پایبندی به سنت است.

یک ورزشگاه جدید در همان مکان، فرصت متفاوتی را ارائه می‌دهد و ممکن است نامی کاملاً متفاوت داشته باشد، اما منچستریونایتد قصد دارد ارتباطش با اولدترافورد را حفظ کند و نمی‌خواهد این نام را از تاریخچه یا ذهن هواداران پاک کند.

ورزشگاه 114 ساله این باشگاه، همیشه با نام اولدترافورد شناخته شده است و هرگز نامگذاری تجاری روی آن صورت نگرفته است. این در حالیست که نمونه‌های چنین قراردادهایی را می‌توان در ورزشگاه اتحاد منچسترسیتی و ورزشگاه امارات آرسنال مشاهده کرد. تاتنهام نیز همچنان به دنبال شریکی برای واگذاری حق نامگذاری ورزشگاه جدید خود است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *