آنتونیو کونته: چهار بازیکن ناپولی حق جدایی ندارند؛ فقط یک قول می‌دهم

اخبار لیگ جزیره : اولین کنفراس خبری آنتونیو کونته برگزار شد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره آنتونیو کونته چهار بازیکن ناپولی حق جدایی ندارند فقط یک قول می‌دهم

امروز، 26 ژوئن، شاهد برگزاری کنفرانس مطبوعاتی معرفی آنتونیو کونته به عنوان سرمربی جدید باشگاه ناپولی در تئاتر دی کورته پالازو رئاله بودیم. این مراسم در ساعت 15:15 به وقت محلی آغاز شد و شور و اشتیاق فراوانی را در میان هواداران و اهالی ناپل به همراه داشت.

تعهد کونته به ناپولی
کونته در ابتدای صحبت‌های خود با قاطعیت تمام تعهد خود را به باشگاه ناپولی و هوادارانش اعلام کرد. او گفت:

هیچ قولی نمی‌دهم جز اینکه تمام وجودم را وقف ناپولی خواهم کرد. فلسفه کاری و ایده‌های فوتبالی خودم را به تیم منتقل خواهم کرد و تمام تلاشم را می‌کنم تا مایه افتخار بازیکنان و هوادارانمان باشم. در این مسیر، از تک تک بازیکنانم انتظار دارم که خود را وقف تیم کنند و به هوادارانمان عشق و تعهد نشان دهند. ما همیشه در مورد تعهد و تلاش بی‌وقفه صحبت می‌کنیم و این چیزی است که از تمام اعضای تیم انتظار دارم. با این حال، این تلاش و کوشش باید همراه با آرامش و تمرکز باشد.
ستایش شور و اشتیاق هواداران ناپولی
سرمربی جدید ناپولی در ادامه به شور و اشتیاق وصف‌ناپذیر هواداران این تیم اشاره کرد و گفت:

ناپل شهری پرشور و عاشق فوتبال است و این شور و اشتیاق همیشه در این شهر وجود داشته و خواهد داشت. وظیفه ما این است که این شور و اشتیاق را شعله‌ورتر کنیم و به آن احترام بگذاریم. اینجا گویی آتشی بزرگ شعله‌ور است و من قصد دارم این آتش را شعله‌ورتر کنم و به قله‌های موفقیت برسانم. برای رسیدن به این هدف، باید همه با هم متحد شویم و تلاش کنیم.
از بازیکنانم می‌خواهم عصبانی باشند
در مورد فصل ناامیدکننده‌ای که به پایان رسید، کونته گفت:

ناپولی سالی را پشت سر گذاشته که در آن هیچ چیز درست پیش نرفت. من می‌خواهم تیمم را عصبانی ببینم، عصبانی از آن عملکرد ضعیف. بیایید با هم تلاش کنیم تا به نتایج بهتری برسیم.
چرا با ناپولی قرارداد بستم؟
آنتونیو کونته درباره انتخاب ناپولی به عنوان مقصد بعدی خود گفت:

به خاطر پروژه ناپولی، اینجا را انتخاب کردم، این واضح است. من قرارداد سه ساله دارم و رئیس باشگاه در مورد کاری که می‌توانیم انجام دهیم بسیار واقع‌بین بود. بر اساس شرایط، تمام تلاش خود را خواهیم کرد. این تیم ۱۴ سال است که به طور مداوم به اروپا می‌رسد و این دستاورد مهمی است. سال گذشته آن‌ها قهرمان سری آ شدند (اسکودتو را بردند). ناپولی جزو تیم‌های بزرگ بود، اما فصلر پیش خیلی چیزها اشتباه پیش رفت. آن‌ها باید بازسازی کنند و این کار زمان می‌برد. این پروژه برای من هیجان‌انگیز بود، وقتی پیشنهاد ناپولی را دریافت کردم احساس خوبی داشتم. حالا اینجا هستم و برای شروع بی‌صبرانه لحظه شماری می‌کنم. چند پیشنهاد از خارج از کشور هم داشتم، حتی پیشنهادات جالبی، اما قولی بین من و رئیس باشگاه وجود داشت: قول دادیم دوباره همدیگر را ملاقات کنیم تا بفهمیم آیا باید با هم کار کنیم یا هر کدام راه خود را برویم. راه حل مناسب را پیدا کردیم و حالا، دوباره تکرار می‌کنم، برای شروع بی‌صبرانه لحظه شماری می‌کنم، نه فقط من، بلکه کل باشگاه و رئیس باشگاه هم مشتاق شروع دوباره هستند. مطمئنم می‌توانیم کارهای مهمی انجام دهیم.
شما با یک جنوبی صحبت می‌کنید
شما با یک جنوبی صحبت می‌کنید، من در لچه به دنیا آمدم و به ریشه‌های جنوبی خودم افتخار می‌کنم. می‌دانم که زندگی در جنوب به چه معناست و می‌دانم که تجربه کردن فوتبال در جنوب یعنی چه. برای من افتخار بزرگی است که به عنوان سرمربی یک تیم بزرگ به جنوب برگردم.
بازسازی ناپولی
رئیس باشگاه در مورد بازسازی با من صحبت کرد و ما باید برای تلاش برای رقابت‌پذیری، بنیان‌های جدیدی ایجاد کنیم. کسانی که زمان دارند منتظر زمان نمی‌شوند، بنابراین اگر به من بستگی داشت، فردا از همه نظر می‌جنگیدم، اما باید واقع‌بین باشیم. بیایید این را در نظر بگیریم که دو سال پیش ناپولی اسکودتو را برد، اما سال گذشته تیم با ۴۰ امتیاز اختلاف نسبت به اینتر، قهرمانی را به پایان رساند. این داده‌های مهمی هستند، اما فکر نکنید که تنها با تغییر مربی می‌توان شرایط را تغییر داد. همانطور که گفتم، پروژه‌ای وجود دارد و ما می‌توانیم و می‌خواهیم علیرغم داشتن محدودیت دستمزد مشخص، بنیان‌های محکمی را بنا کنیم. وقتی گفتم “با سختی کار می‌کنیم” فلسفه خودم را توضیح دادم.
چهار بازیکن نباید تیم را ترک کنند
سپس سرمربی در مورد اهمیت حفظ برخی بازیکنانی که توسط او انتخاب شده‌اند صحبت کرد:

با رئیس باشگاه خیلی صریح صحبت کردم: قبل از صحبت در مورد مسائل قراردادی یا مالی، فقط یک اطمینان می‌خواستم. می‌خواستم خودم تصمیم بگیرم چه کسی می‌ماند و چه کسی می‌توانست مسیر دیگری را طی کند. در این مورد قاطع بودم. کواراتسخلیا و دی لورنتزو مهره‌های کلیدی من هستند. در این مورد کاملاً صریح و قاطع بوده‌ام. من برای انتقال کواراتسخلیا، دی لورنتزو، زامبو آنگیسا و لوبوتکا وتوی قطعی گذاشته‌ام (مانع جدایی این 4 بازیکن شده‌ام).
کونته سپس روی کاپیتان تیم، دی لورنتزو تمرکز کرد:

می‌خواهم نکته مهمی را در مورد حرف‌های رئیس باشگاه برجسته کنم. همه ما دی لورنتزو، کاپیتان ناپولی و بازیکن بسیار مهم ایتالیا را می‌شناسیم. او را پسر خوبی و حرفه‌ای فوق‌العاده‌ای می‌دانم. فوتبالیست‌ها می‌دانند که سختی‌هایی وجود دارد: همه ما باید با آرامش و اعتماد به نفس با آن‌ها روبرو شویم. همه ما انسان هستیم و باید با میل به انتقام بازی کنیم.
قهرمانی با چلسی باورنکردنی بود
خب، در لیگ برتر تیم‌های فوق‌العاده قدرتمندی وجود دارند، خودتان هم خوب می‌دانید. قهرمان شدن با چلسی درست یک سال بعد از اینکه دهم شدیم، باورنکردنی بود. نمی‌توانم به شما قول قهرمانی بدهم، چون کسی نمی‌تواند تضمین کند که در پایان لیگ ما برنده خواهیم بود. اما چیزی که می‌توانم قول بدهم این است که تمام تلاشمان را می‌کنیم تا برای قهرمانی بجنگیم. سر پایین و رکاب زدن! من آدم صبوری نیستم، چه خوشتان بیاید چه نه. امسال باید آرام باشیم، بفهمیم تیم چه وضعیتی دارد و با تمام قدرت پیش برویم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *