فرگوسن: رونالدو یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ است؛ او را در جام جهانی 2026 نمی‌بینم

اخبار لیگ جزیره : سر الکس فرگوسن، سرمربی افسانه‌ای دنیای فوتبال، معتقد است که کریستیانو رونالدو در جام جهانی ۲۰۲۶ که در آمریکای شمالی برگزار می‌شود، حضور نخواهد داشت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره فرگوسن رونالدو یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ است او را در جام جهانی 2026 نمی‌بینم

فرگوسن در مصاحبه‌ای با نشریه اسپورت بیلد آلمان، همچنین در مورد رفتارهای مغرورانه رونالدو در ابتدای دوران حرفه‌ای او صحبت کرد. سرمربی سابق باشگاه منچستریونایتد در مورد امکان حضور رونالدو در جام جهانی دو سال بعد گفت:

نمی‌توانم تصور کنم که رونالدو در جام جهانی بعدی حاضر باشد.
رونالدو در سال ۲۰۲۶، ۴۱ ساله خواهد شد و فرگوسن بر این باور است که با توجه به افزایش سرعت و اتکا به قدرت بدنی در فوتبال مدرن، فضای لازم برای مهاجمان کلاسیک مانند رونالدو در زمین بازی روز به روز کمتر می‌شود. او دراین‌باره توضیح داد و اظهار داشت:

فوتبال در سال‌های آینده سریع‌تر و فیزیکی‌تر خواهد شد. علاوه بر این، فضای حرکتی برای مهاجمان مرکزی در حال کاهش است. در مقایسه با مدافعان، برای مهاجمان حفظ عملکرد در بالاترین سطح با افزایش سن دشوارتر است.

با این حال، رونالدو هنوز در مورد حضور خود در جام جهانی ۲۰۲۶ به طور قطعی اظهار نظر نکرده است. او پیش از این اعلام کرده بود که یورو ۲۰۲۴ آخرین تورنمنت بزرگ او با تیم ملی پرتغال خواهد بود. فرگوسن که در سال ۲۰۰۳ رونالدو را به منچستریونایتد آورد، با اشاره به جوایز و افتخارات متعدد رونالدو، از جمله قهرمانی در یورو، او را “یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ” خواند و گفت:

او یکی از بزرگترین فوتبالیست‌های تاریخ است. یکی یا دو عنوان دیگر برای او معنای زیادی نخواهد داشت. چراکه رونالدو یک کارنامه منحصر به فرد داشته است.
فرگوسن 82 ساله در پایان مصاحبه خود در مورد ابتدای دوران حضور کریستیانو در منچستریونایتد گفت:

من مجبور می‌شدم جلوی بعضی از کارهای بد و شیطنت‌آمیز او را بگیرم. مثلاً در تمرین، وقتی اوضاع برایش سخت می‌شد، مدام فریاد می‌زد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *