دردسر جدید برای رونالدو در مسیر جدایی باید غرامت بدهی آقای کریستیانو!

اخبار لیگ جزیره : کریستیانو رونالدو می‌خواهد پیش از به پایان رسیدن قراردادش با منچستریونایتد از این باشگاه برود اما شاید مجبور به پرداخت غرامت شود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

دردسر جدید برای رونالدو در مسیر جدایی باید غرامت بدهی آقای کریستیانو!

کریستیانو رونالدو خواهان ترک اولدترافورد و رفتن به باشگاهی است که در آن بتواند موفقیت‌های بیشتری کسب کند. منطقی‌ترین و بهترین راه ترک باشگاهش این است که با سران یونایتد به توافق برسد، اما مقامات یونایتد به او اجازه رفتن نداده‌اند و مصرانه می‌گویند که او موظف است تا پایان قراردادش در این باشگاه بماند.

نشریه «موندو دپورتیوو» گزارش داد، طبق قوانین اگر هریک از طرفین بخواهند بدون رضایت طرف مقابل قراردادشان را فسخ کنند موظف به پرداخت غرامت هستند. بند ۱۷ اساسنامه نقل و انتقالات بازیکنان می‌گوید: «در تمام موارد، طرفی که قرارداد را فسخ کرده مجبور به پرداخت غرامت است.» که این غرامت بر اساس مواردی مانند قوانین ملی، خصوصیات ورزشی و ضوابط دیگر مشخص می‌شود. دستمزد بازیکن، قرارداد فعلی یا جدید بازیکن، مدت زمان باقی‌مانده از قرارداد و هزینه‌های انجام شده از طرف باشگاه در زمان فسخ قرارداد بر میزان غرامت تعیین‌شده اثر می‌گذارند.

قوانین فیفا در مورد بازیکنی که قراردادش را فسخ می‌کند بسیار سختگیرانه است. در این قوانین آمده است: «آنها به مدت چهار ماه از بازی در هر دیدار رسمی محروم می‌شوند. اگر شرایط بسیار جدی باشد ممکن است این زمان تا شش ماه افزایش پیدا کند. این محرومیت ورزشی در فاصله بین آخرین بازی رسمی فصل تا اولین بازی رسمی فصل جدید به کار گرفته نمی‌شود و شامل دیدارهای ملی یا دیدارهای باشگاهی بین المللی نمی‌شود. با این حال، اگر این بازیکن عضو دائمی تیم ملی کشورش باشد و این تیم در حال رقابت در مراحل پایانی تورنمنت بین‌المللی در فاصله بین آخرین و اولین بازی فصل باشد، این محرومیت روی دیدارهای ملی او اعمال نمی‌شود.»

سناریوی دومی هم وجود دارد و آن اینکه رونالدو از یونایتد اخراج شود. اگر این فوق‌ستاره پرتغالی همچنان در تمرینات حاضر نشود و رفتارش از سوی باشگاه رفتاری نادرست تلقی شود، باشگاه می‌تواند او را اخراج کند. در این صورت قرارداد رونالدو فسخ می‌شود بدون اینکه باشگاه هیچ غرامتی به او پرداخت کند. در تبصره دوم بند ۱۴ آمده: «هر رفتار آزاردهنده از هریک از طرفین که هدفش تحت فشار قرار دادن طرف مقابل برای فسخ قرارداد یا اصلاح شرایط آن باشد، حق فسخ یک طرفه و بدون غرامت قرارداد را برای طرف مقابل ایجاد می‌کند.»

باید صبر کرد و دید که آینده رونالدو و منچستریونایتد به کجا ختم خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *