لیورپول

اخبار لیگ جزیره : باشگاه فوتبال لیورپول (به انگلیسی: Liverpool Football Club) یک باشگاه فوتبال انگلیسی در شهر لیورپول است که در لیگ برتر انگلستان رقابت می‌کند. در حال حاضر این باشگاه با 72 جام پرافتخارترین باشگاه فوتبال انگلستان است و در لیگ قهرمانان اروپا نیز پس از رئال مادرید و آ.ث. میلان، مشترکا به همراه بایرن مونیخ سومین باشگاه پرافتخار تاریخ این مسابقات محسوب می‌شود. این باشگاه در سال 1892 تأسیس شده‌است و بازی‌های خانگی خود را در ورزشگاه آنفیلد انجام می‌دهد همچنین این تیم یکی از پرطرفدار ترین تیم های فوتبال جهان است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

لیورپول

در داخل کشور، این باشگاه 19 عنوان قهرمانی لیگ فوتبال انگلستان، هشت جام حذفی، ده جام اتحادیه و 16 جام خیریه انگلستان را به‌دست آورده‌است. در رقابت‌های بین‌المللی، این باشگاه شش عنوان قهرمانی لیگ قهرمانان اروپا، سه لیگ اروپا، چهار سوپر جام اروپا— رکورد کل انگلیس — و یک جام باشگاه‌های جهان را به‌دست آورده‌است.

این باشگاه خود را به‌عنوان یک قدرت اصلی در فوتبال داخلی و اروپایی در دهه‌های 1970 و 1980 تثبیت کرد، زمانی که بیل شنکلی، باب پیزلی، جو فاگان و کنی دالگلیش، این باشگاه را در مجموع به یازده عنوان قهرمانی لیگ و چهار لیگ قهرمانان اروپا رساندند. لیورپول دو لیگ قهرمانان دیگر در سال‌های 2005 و 2019 به ترتیب با سرمربی‌گری رافائل بنیتز و یورگن کلوپ به‌دست آورد. کلوپ همچنین پس از سی سال لیورپول را به نوزدهمین قهرمانی لیگ در سال 2020 رساند که این نخستین قهرمانی باشگاه در شکل جدید لیگ برتر انگلیس بود.

باشگاه فوتبال لیورپول از زمان شکل‌گیری آن تا به امروز در ورزشگاه آنفیلد بازی می‌کند. طرح‌هایی در دست بود که ورزشگاه جدیدی در استنلی پارک ساخته شود که بر اساس این طرح‌ها معین شده بود تا پایان سال 2011 ورزشگاه جدید در این مکان ساخته شود اما به دلیل شرایط نامساعد اقتصادی ساخت این برنامه به حالت تعلیق درآمد.

با به وجود آمدن این شرایط، برنامهٔ ذکر شده جای خود را به طرح افزایش گنجایش ورزشگاه آنفیلد تا سقف 54000نفر داد. لیورپول پایگاه هواداری بزرگ و وسیعی در سراسر جهان دارد و در این امر با دیگر باشگاه‌های بزرگ رقابت می‌کند. این باشگاه هفتمین باشگاه پرطرفدار فوتبال در جهان است.

رقبای سنتی لیورپول در انگلستان، منچستر یونایتد و اورتون هستند. لیورپول و اورتون، شهرآورد بندر لیورپول را برگزار می‌کنند و مسابقه بین لیورپول با منچستر یونایتد هم به دربی شمال غرب انگلیس معروف است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *