آندرس اینیستا: چرا در مورد بازی رفت بارسلونا و چلسی حرف نمی‌زنید؟!

اخبار لیگ جزیره : آندرس اینیستا زننده گل صعود بارسلونا به فینال، در بازی برگشت نیمه‌نهایی لیگ قهرمانان اروپا مقابل چلسی بود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره آندرس اینیستا چرا در مورد بازی رفت بارسلونا و چلسی حرف نمی‌زنید

بازی جنجالی بارسلونا و چلسی در سال 2009، نقطه عطفی در تاریخ لیگ قهرمانان اروپا به حساب می‌آید و تا به امروز به عنوان یکی از بحث‌برانگیزترین و جنجالی‌ترین بازی‌های این رقابت‌ها شناخته می‌شود. قضاوت جنجالی تام هنینگ اوربو، خشم هواداران چلسی و رسانه‌های انگلیسی را برانگیخت. بسیاری مدعی شدند که بارسلونا به نفع یوفا و در راستای حمایت از این تیم اسپانیایی، از داوری جانبدارانه بهره برده است.

پس از 15 سال از آن شب به‌یادماندنی، آندرس اینیستا به اتهامات وارده بر بارسلونا واکنش نشان داد. اینیستا که در دقایق آخر بازی با یک شوت تماشایی از پشت محوطه جریمه، دروازه پتر چک باز کرد و بارسلونا را به فینال فرستاد، در گفت‌وگو با پادکست Vamos Laliga گفت:

داوری بازی بارسلونا و چلسی
همه درباره داور بازی برگشت با چلسی صحبت می کنند، اما هیچ کس از بازی رفت در خانه ما حرف نمی زند. آنجا هم اتفاقاتی افتاد که به سود ما نبود و کسی به یاد نمی آورد. لحظه‌ای که مقابل چلسی گل زدم، دیوانه کننده بود. 4-5 بازیکن جلوی من بودند و توپ دقیقا همان جایی رفت که باید می رفت.
پپ گواردیولا
پپ الگوی من بود، حالا تصور کنید او سرمربی من باشد. دوران حضور او در بارسلونا فوق العاده بود و همه اصول فوتبال را زیر و رو کرد. شاید بعضی‌ها این حرف را دوست نداشته باشند، اما حقیقت دارد.
جایی خواندم که داور ال کلاسیکوی 5-0 عصبی بوده و تو به او گفته ای از بازی لذت ببر. آیا این حقیقت دارد؟
من یادم نمی آید، اما احتمالا او خودش این را ساخته است!
پدری و گاوی
بارسلونا و تیم ملی خوش شانس هستند که دو بازیکن فوق العاده مثل پدری و گاوی دارند. با این حال، آن‌ها روی دوش خود بار سنگینی حمل می‌کنند که باید بر دوش بازیکنان باتجربه‌تر باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *