حرکت جالب و عجیب آبی‌ ها تولید شال هوشمند با همکاری شرکت معروف احساسات هواداران را اندازه بگیر!

اخبار لیگ جزیره : باشگاه منچسترسیتی با کمپانی «سیسکو» همکاری کرده تا شال هوشمند برای هوادارانش طراحی کند. این شال که دارای حسگرهای مختلف است به باشگاه درک جامع‌تری از احساسات قلبی هواداران در لحظات حساس بازی ارائه می‌دهد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

حرکت جالب و عجیب آبی‌ ها تولید شال هوشمند با همکاری شرکت معروف احساسات هواداران را اندازه بگیر!

شال هوشمند منچسترسیتی یک سنسور EmotiBit دارد که عمدتا روی گردن هوادار قرار می‌گیرد. طبق گزارش وب‌سایت محصولات منچسترسیتی، این محصول از یک حسگر PPG، شتاب‌سنج، سنسور دما و یک حسگر الکترودرمال (EDA) تشکیل شده است. همه اینها سنسورهای معمولی هستند که در ردیاب‌های سلامتی وجود دارند، و حسگر EDA یکی از موارد اضافه شده است. این حسگر با اندازه‌گیری منافذ و عرق پوست کار می‌کند تا محدوده استرس فرد را بیابد، و نظارت بر وضعیت عاطفی افراد را آسان‌تر کند. بنابراین، در درجه اول، منچسترسیتی امیدوار است که از این طریق به واکنش عاطفی هواداران در یک مسابقه دست یابد.

سوالی که مطرح می‌شود این است که واقعاً چنین چیزی چه لزومی دارد؟ خیلی راحت با نگاه کردن به صورت هواداران هنگام از دست رفتن پنالتی می‌توان به عمق ناراحتی آنها پی برد، یا وقتی پپ گواردیولا تعویض بدی انجام می‌دهد ناامیدی در چهره هواداران موج می‌زند. اما واقعیت این است که گروه‌های فعال ورزشی عاشق اطلاعات قابل سنجش و اندازه‌گیری هستند. شال ممکن است کمی خنده‌دار یا مضحک به نظر برسد، اما هدف آن جمع‌آوری تجربه‌های شخصی‌سازی شده و سنجش عملکردها در شور و شوق مشترک است. و به زودی می‌تواند به تحقیقات گسترده‌تری برسد. در حال حاضر این شال در مرحله آزمایشی قرار دارد و برای تعداد محدودی از هواداران در دسترس خواهد بود.

عکس| حرکت جالب و عجیب آبی‌ها/ تولید شال هوشمند با همکاری شرکت معروف/ احساسات هواداران را اندازه بگیر!

معرفی این نوع از فناوری‌های پوشیدنی باعث ایجاد تعدادی سؤال می‌شود. آیا باید شارژ شود؟ قیمت آن چقدر خواهد بود؟ آیا قابل شستشو است؟ اما علاوه بر این، منچسترسیتی چگونه از حریم خصوصی هواداران محافظت می‌کند، با در نظر گرفتن این حقیقت که شال‌ها دانش بیومتریک را به دست خواهند آورد؟ تا زمانی که این شال‌ها به مرحله استفاده نرسند پاسخی برای این جزئیات وجود ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *