شکایت جدید علیه لیگ برتر انگلیس؛ استون ویلا قوانین مالی را قبول ندارد

اخبار لیگ جزیره : پنج‌شنبه گذشته طرح استون ویلا برای افزایش ضرر مالی در قوانین سود و پایداری رد شده بود. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره شکایت جدید علیه لیگ برتر انگلیس استون ویلا قوانین مالی را قبول ندارد

به گزارش اتلتیک؛ استون ویلا قصد دارد علیه قوانین لیگ برتر انگلیس اقدام قانونی ترتیب دهد. ناصف ساويريس، مالک باشگاه استون ویلا، لیگ برتر را به دلیل قوانین PSR به به دادگاه فراخوانده است. این قوانین، میزان ضرر باشگاه‌ها را در یک دوره سه ساله محدود می‌کند. ساويريس معتقد است که این قوانین ناعادلانه بوده و به رقابت‌پذیری لیگ لطمه می‌زند. ویلا در مجمع عمومی سالانه لیگ برتر پیشنهاد کرد تا حداکثر میزان زیان مجاز را از 105 میلیون پوند به 135 میلیون پوند افزایش یابد، اما این طرح رد شد. مالک استون ویلا در این مورد گفته است:

در واقع برخی از قوانین به جای ایجاد تحرک و سیالیت در ورزش، بر تثبیت وضع موجود تاثیر گذاشته‌اند. این قوانین منطقی و برای فوتبال خوب نیستند. مدیریت یک تیم ورزشی به جای اینکه به نیازهای تیم خود توجه کند، بیشتر شبیه کار یک حسابدار یا خزانه‌دار شده است. این موضوع بیشتر در مورد ایجاد سودهای کاغذی است، نه سودهای واقعی. این به یک بازی مالی تبدیل شده است، نه یک بازی ورزشی.
شکایت استون ویلا در حالی مطرح می‌شود که باشگاه‌های لیگ برتر توافق کرده‌اند تا از فصل آینده، یک سیستم مالی جدید شامل محدودیت سقف هزینه به جای PSR را به صورت آزمایشی اجرا کنند. اورتون و ناتینگهام فارست به دلیل نقض محدودیت 105 میلیون پوندی در فصل گذشته با کسر امتیاز مواجه شدند. استون ویلا نیز در مارس 2023، پس از پایان سال مالی، زیان 119.6 میلیون پوندی را پس از کسر مالیات گزارش کرد. منچسترسیتی دیگر تیمی است که به دلیل قوانین APT علیه لیگ برتر اقدام قانونی کرده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *