تفاوت مهم رونالدو با همبازیان علی دایی/ او در چشم مخالف نگاه کرد و پاس داد

اخبار لیگ جزیره : اتفاقی که در یورو و دیدار پرتغال و ترکیه افتاد می‌تواند برای تمام فوتبال دنیا درسی بزرگ باشد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

تفاوت مهم رونالدو با همبازیان علی دایی/ او در چشم مخالف نگاه کرد و پاس داد

در دیدار پرتغال و ترکیه در یورو ۲۰۲۴ آلمان، گل دوم تیم پرتغال در یک صحنه خاص و به یاد ماندنی رقم خورد. کریستیانو رونالدو که رکورددار گل ملی در دنیاست و هیچکس در توانایی و تبحر او در گشودن دروازه‌ها تردیدی ندارد، در موقعیت تک به تک درون محوطه جریمه و در حالی که توپ روی پای تخصصی او یعنی راست بود، قید زدن یک گل ساده و مسلم را زد و پاس داد تا گل به نام برونو فرناندش ثبت شود.

بعد از این مسابقه روبرتو مارتینز سرمربی معروف پرتغال در مصاحبه جالب گفت: فکر می‌کنم امروز چیزهای خاصی از رونالدو در زمین دیدیم؛ یک مهاجم بزرگ که با دروازه‌بان تک به تک می‌شود و به دنبال پاس گل می‌رود. باید این از خودگذشتگی در آکادمی‌های سراسر پرتغال نشان داده شود.

اما شاید خیلی بیشتر از آکادمی‌های سراسر پرتغال یا هر جای دنیا، فوتبال ما در لیگ برتر و تیم ملی به الگوبرداری از این صحنه نیاز داشته باشد. فوتبالی که اختلاف بین بازیکنان معمولاً درون زمین بیشترین ضربه را به تیم‌ها زده و باعث ناکامی مربیان بزرگ و دلخوری هواداران میلیونی شده است.

ما در تیم ملی هم همیشه از این مسئله ضربه خوردیم. هرگاه که ستاره‌های بزرگمان با یکدیگر اختلافات شخصی داشتند و زمین فوتبال و پیراهن تیم ملی را محلی برای تسویه حساب قرار می‌دادند. مگر بالاتر از جام جهانی هم داریم؟ مگر بزرگتر از اسم علی دایی هم داریم؟ به یاد دارید بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ که در همین آلمان برگزار شد، چه جمله معروفی گفت؟ در چشمانم نگاه می‌کنند و به من پاس نمی‌دهند!

فوتبال ما چه در عرصه باشگاهی و چه ملی، هر زمان صاحب زوج‌هایی شده که با یکدیگر خوب بودند، به خاطر روح همکاری و فداکاری آنها به بیشترین موفقیت‌ها رسیده و نام این زوج‌ها در تاریخ ماندگار شده است. مثل زوج دایی و خداداد یا همین حالا سردار و طارمی که از ثمره همکاری آنها تیم ملی بهره می‌برد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *