آستون ویلا

اخبار لیگ جزیره :باشگاه فوتبال استون ویلا (به انگلیسی: Aston Villa F.C.) یک باشگاه حرفه‌ای فوتبال در لیگ برتر فوتبال انگلستان است که در شهر استون، بیرمنگام در کشور انگلستان قرار دارد. این باشگاه در سال 1874  تأسیس شد و ورزشگاه خانگی آن‌ها از سال 1897 ورزشگاه ویلا پارک است. . برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

آستون ویلا

این باشگاه یکی از اعضای مؤسس لیگ فوتبال در سال 1888 و لیگ برتر فوتبال انگلستان در سال 1992 است. استون ویلا یکی از شش باشگاه انگلیسی است که موفق به قهرمانی در جام باشگاه‌های اروپا شده‌است؛ آن‌ها در فصل 82–1981 فاتح این رقابت‌ها شدند.

آن‌ها همچنین موفق شده‌اند هفت بار فاتح سطح اول لیگ فوتبال انگلستان، هفت بار فاتح جام حذفی فوتبال انگلستان، پنج بار فاتح جام اتحادیه باشگاه‌های انگلستان و یک بار قهرمان سوپرجام اروپا شوند. استون ویلا یکی از پرافتخارترین تیم های انگلستان است و رقیب دیرینه برای همه تیم ها است.

استون ویلا رقابت دیرینه و شدیدی را با تیم بیرمنگام سیتی دارد و دربی این دو تیم از سال 1879 برگزار شده‌است. لباس اول تیم استون ویلا به‌طور سنتی شامل پیراهنی به رنگ شرابی همراه با آستینی به رنگ آبی آسمانی، شورت سفید و جوراب آبی آسمانی است. نماد باشگاه به‌طور سنتی، «شیر خیز برداشته» است.

این باشگاه هم‌اکنون تحت مالکیت گروه NSWE است؛ کمپانی که در اختیار «ناصف ساویریس» میلیاردر مصری و «وس ادنس» میلیاردر آمریکایی قرار دارد. تیم استون ویلا همچنین جزو، شش تیم تیم پرطرفدار انگلیس است این تیم همچنین دومین قهرمان تاریخ لیگ برتر انگلیس است. همچنین جزو، 7 تیم ثروتمند انگلیس است.

استون ویلا با 145 سال تأسیس، جزو 10 تیم اول جهان بوده، آنها همچنین 32 سال پیاپی در لیگ برتر انگلیس بازی کردند و پس از آن دوسال در چمپیونشیپ بازی کردند. اوج کار آن‌ها، در سال 1981 /82 بود که توانستند، قهرمان لیگ قهرمانان اروپا و سوپرجام اروپا بشوند.

آن‌ها فینال لیگ قهرمانان اروپا را، مقابل بایرن مونیخ بازی کردند و توانستد قهرمان لیگ قهرمانان اروپا شوند. یک زوج فوتبالی یعنی دوگلاس لوییز که در همین تیم و آلیشاه لمان که در باشگاه فوتبال بانوان استون ویلا بازی می‌کند در این تیم حضور دارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *