چرا تیم های ولزی در لیگ برتر انگلیس بازی می کنند؟

اخبار لیگ جزیره : در قسمت دوم سری مقالات حقایق فوتبال انگلیس می‌خواهیم به چند سوال مهم در رابطه با تیم های ولزی فوتبال انگلیس که شاید ذهن بسیاری از فوتبال دوستان را به خود مشغول کرده جواب دهیم. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

 چرا تیم های ولزی در لیگ برتر انگلیس بازی می کنند؟

علت حضور تیم های ولزی در فوتبال باشگاهی انگلیس و هرم لیگ انگلیس چیست ؟

در سال ۱۹۲۰ با سقوط تیم انگلیسی گریزمبی تاون به لیگ دسته ۳ که برای اولین بار در تاریخ فوتبال انگلیس تشکیل شده بود، با رایزنی های مسئولین باشگاه کاردیف سیتی این باشگاه به جای گریزمبی تاون به لیگ دسته ۲ وارد شد تا به اولین تیم غیر انگلیسی حاضر در لیگ انگلیس تبدیل شود. این کار به دلیل عدم وجود لیگ در فوتبال ولز صورت گرفت، در آن سالها باشگاه های زیادی در ولز وجود داشتند اما لیگ ملی و یکپارچه کشوری در این کشور وجود نداشت.

یک سال بعد در سال ۱۹۲۱ با افزایش تمایل باشگاه ها به شرکت در لیگ ، مسئولین تصمیم گرفتند به جای ایجاد لیگ دسته ۴ ، لیگ دسته سوم را به دو قسمت شمال و جنوب تقسیم کنند تا باشگاه های بیشتری بتوانند حضور در لیگ را تجربه کنند.

در نتیجه همزمان با تشکیل لیگ دسته سوم جنوب، باشگاه سوانزی نیز به دلیل نبود لیگ در ولز به این رقابت ها وارد شد.

آیا به غیر از سوانزی سیتی و کاردیف سیتی باشگاه های ولزی دیگری در فوتبال انگلیس وجود دارند ؟؟؟

بله ، در حال حاضر علاوه بر کاردیف و سوانزی ، باشگاه های نیوپورت کانتری ، رکسهام ، مرثر تاون از باشگاه های ولزی حاضر در لیگ های فوتبال انگلیس محسوب می‌شوند

تکلیف سایر باشگاه های ولز چیست ؟

آیا فوتبال ولز هنوز بدون لیگ دنبال می‌شود ؟تا سال ۱۹۹۲ در کشور ولز لیگ ملی و سراسری رسمی وجود نداشت تا اینکه همزمان با تشکیل فرمت جدید پرمیرلیگ فدراسیون ولز اقدام به تشکیل لیگ ۱۲ تیمی کرد.

در حال حاضر در هرم لیگ ولز تنها ۱ لیگ سراسری وجود دارد و بقیه لیگ ها با تقسیم های جغرافیایی وجود دارند.
برای مثال ما در سطح دوم فوتبال ولز یک لیگ در شمال و یک لیگ در جنوب داریم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *