ماجراهای قرمزها در هفته‌ای که گذشت/ از این رو به آن رو!

اخبار لیگ جزیره : منچستریونایتد در عرض یک هفته پوست‌ اندازی کرد و موفق شد در هفته سوم لیگ برتر انگلیس برد باارزش و شیرینی مقابل لیورپول کسب کند. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

ماجراهای قرمزها در هفته‌ای که گذشت/ از این رو به آن رو!
برد ۲-۱ منچستریونایتد مقابل لیورپول همه را شوکه کرد؛ هم هواداران شیاطین‌سرخ که به‌شدت به عملکرد گلیزرها اعتراض داشتند و هم هواداران قرمزهای مرسی‌ساید که انتظار داشتند تیم‌شان در اولدترافورد سرانجام به نخستین برد برسد، علی‌الخصوص که در ۸ بازی آخرشان در لیگ برتر مقابل این دشمن دیرینه شکست نخورده بودند.

اما همه‌چیز برعکس تصور رقم خورد و گل محمد صلاح منجر به این نشد که گل‌های جیدن سانچو و مارکوس رشفورد بی‌ثمر شوند. ۳ امتیاز شیرین و اولین برد به حساب تیم اریک تن‌هاخ واریز شد.

این مطالب را هم بخوانید
اغتشاش دوباره هواداران خشمگین قبل از بازی بزرگ/ تصاویر اعتراض شدید قرمزها را ببینید
آماری که منچستریونایتد را در دیدار حیثیتی پیروز کرد/ حرکات جسورانه آقای سرمربی
ذوق‌زدگی تن‌هاخ بعد از برد مقابل لیورپول/ حرف زدن بدون عمل فایده ندارد
اعتراف کلوپ بعد از شکست مقابل منچستریونایتد/ مقصر خود ما هستیم
محبوب شیاطین‌سرخ
یکی از بزرگ‌ترین دلخوشی‌های هواداران منچستریونایتد حالا تایرل مالاسیا مدافع چپ این تیم بود که از فاینورد به خدمت گرفته شد. در ظاهر این انتقال غیرضروری و کم‌اهمیت به نظر می‌رسید، به‌خصوص این که لوک شاو و الکس تلس را آن زمان در سمت چپ خط دفاعی در اختیار داشتند. اما تن‌هاخ بر اساس خصوصیات این بازیکن جوان او را به خدمت گرفت. مالاسیا یک تهدید همیشگی برای لیورپولی‌ها بود و در فاز دفاعی هم کمتر اجازه جولان دادن به محمد صلاح را داد. او به‌خوبی می‌دانست که صلاح در نیمه دوم در موقعیت حمله است و در دفاع آسیب‌پذیر خواهد بود، به همین دلیل بارها رشفورد را از همین جناح صاحب توپ کرد. مالاسیای ۲۳ ساله در آغاز راه است.

ماجراهای قرمزها در هفته‌ای که گذشت/ از این رو به آن رو!

شروع بد تیم کلوپ
چه یورگن کلوپ خوشش بیاد چه نه، باید به او یادآوری کنیم که حالا ۷ بازی متوالی لیگ برتری است که تیمش گل نخست را دریافت می‌کند، از جمله ۳ بازی ابتدایی فصل جدید. هرچقدر هم یک تیم ذهنیت عالی برای بازگشت داشته باشد، به طور مداوم نمی‌تواند این کار را انجام دهد. اگر به گلزنی‌شان افتخار می‌کنند، واضح بگوییم که این وضعیت پایدار نخواهد ماند. حدود ۳۰ دقیقه زمان برد تا لیورپول در بازی به خودش بیاید و آماده شود. تازه شروع کردند به انجام بازی ترکیبی و برای خط دفاعی یونایتد تهدید ایجاد کردند. وقتی لیورپول به گل رسید که خیلی دیر بود. سرانجام در یک بازی مهم از شروع بدشان ضربه خوردند.

ماجراهای قرمزها در هفته‌ای که گذشت/ از این رو به آن رو!

سطح متفاوت دخئا
داوید دخئا هفته گذشته مقابل برنتفورد انواع و اقسام اشتباه‌ها را انجام داد و تیمش را وارد دردسری بزرگ کرد. او دائم سعی می‌کرد مدافعان و هافبک‌ها را در نزدیک‌ترین فاصله صاحب توپ کند. تن‌هاخ فاش کرد که برنامه این نبود که تحت فشار پاس کوتاه بدهد و باید بلند ارسال می‌کرد، شاید سنگربان تیم اشتباه متوجه شده است. در هر صورت بعد از یک هفته دیگر دخئا آنطور بازی نکرد و توپ‌ها را بلند ارسال می‌کرد. حتی پاس‌هایش باعث دور زدن خط دفاعی لیورپول می‌شد. سنگربان اسپانیایی که شب موفقی داشت، باید بین ریسک کردن و نکردن تعادل ایجاد کند.

ماجراهای قرمزها در هفته‌ای که گذشت/ از این رو به آن رو!

یک هفته برای فوتبال زمان زیادی است
یک هفته پیش گری نویل هشدار داد که قرار است منچستریونایتد با این وضعیت فصل را در نیمه پایینی جدول به پایان برساند، در حالی که جیمی کرگر می‌گفت اعتقاد داشت لیساندرو مارتینس مدافع جدید شیاطین‌سرخ کوچک‌تر از آن است که در لیگ برتر رقابت کند، اما هردوی آن‌ها منچستریونایتد مقابل لیورپول را تحسین کردند. با این که هنوز انتقادهای بسیاری از منچستریونایتد می‌شود و هواداران از مدیریت به شدت ناراضی هستند، اما بعد از ۲ شکست، شیاطین‌سرخ متحول شدند. فصل قبل هم اتفاق مشابهی برای تیم میکل آرتتا رخ داد و آرسنال بعد از انتقادهای شدید به یک‌باره پیشرفت کرد و فصل را نسبتاً خوب به پایان رساند. واکنش‌ها بعضی اوقات افراطی می‌شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *