ولخرج‌ ترین باشگاه‌ های لیگ برتر در نقل‌ و انتقالات قرمز ها؛ صدرنشین غیرمنتظره تابستان

اخبار لیگ جزیره : لیساندرو مارتینس مدافع آرژانتینی آژاکس هم به مربی سابقش در منچستریونایتد ملحق شد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

 

ولخرج‌ ترین باشگاه‌ های لیگ برتر در نقل‌ و انتقالات قرمز ها؛ صدرنشین غیرمنتظره تابستان

تا امروز ولخرج‌ترین باشگاه لیگ برتر انگلیس در نقل‌وانتقالات تابستان ۲۰۲۲ مثل تابستان گذشته آرسنال بوده، در حالی که تصور می‌شد تیم‌های شهر منچستر یا حتی چلسی هزینه بیشتری را متحمل شوند.

ولخرج‌ترین باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در نقل‌وانتقالات تابستان ۲۰۲۲
در آستانه آغاز فصل ۲۰۲۳-۲۰۲۲ لیگ برتر انگلیس هستیم و تقریباً اکثر باشگاه‌ها هر آنچه در نقل‌وانتقالات می‌خواستند یا می‌توانستند را انجام داده‌اند.

نشریه «سان» لیستی از هزینه باشگاه‌های لیگ برتری در نقل‌وانتقالات تابستان ۲۰۲۲ را منتشر کرده که صدرنشین آن کاملاً غیرمنتظره بود. آرسنال این تابستان برای تقویت خودش ۱۱۹ میلیون پوند هزینه کرد. البته این باشگاه تابستان گذشته هم ۱۵۰ میلیون پوند برای ۷ بازیکن داده بود. مهم‌ترین خریدهای این تابستان آرسنال هم گابریل ژسوس و اولکساندر زینچنکو هردو از منچسترسیتی بودند. فابیو ویرا هم از پورتو به لندن آمد.

تاتنهام رقیب همشهری آرسنال با ۹۹ میلیون پوند در رده دوم ایستاد. اسپرز موفق شد ریچارلیسون را از اورتون به خدمت بگیرد که خرید بزرگی به شمار می‌رفت.

منچسترسیتی هم خریدهای بزرگی داشت، ارلینگ هالند از منچسترسیتی و کالوین فیلیپس از لیدز. سیتیزن‌ها که قهرمان فصل قبل لیگ برتر بودند با ۹۸ میلیون پوند در رده سوم ایستادند. نکته جالب این که لیدزیونایتد هم ۹۸ میلیون پوند هزینه کرده است.

رده پنجم هم به لیورپول تعلق گرفته که ۹۵ میلیون پوند برای جذب بازیکن هزینه کرده. آن‌ها رکورد نقل‌وانتقالات‌شان را با خرید داروین نونیس از بنفیکا شکستند.

چلسی، وستهام‌یونایتد و ناتینگام‌فارست هم دیگر تیم‌هایی هستند که بین ۸۰ تا ۹۰ میلیون پوند هزینه داشته‌اند. آبی‌های لندن خریدهای مهمی مثل رحیم استرلینگ از منچسترسیتی و کالیدو کولیبالی از ناپولی را داشته‌اند.

اما جالب است که منچستریونایتد با وجود مشکلات بسیار و نواقصی که دارد فقط ۶۵ میلیون پوند برای جذب بازیکن پرداخت کرده. لیساندرو مارتینس از آژاکس مهم‌ترین خرید شیاطین‌سرخ بوده است.

نکته عجیب نقل‌وانتقالات تابستانی هم این بوده که لسترسیتی هیچ بازیکنی را به خدمت نگرفته؛ حتی بازیکن آزاد! در واقع خرج گرگ‌ها در تابستان صفر بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *