حاشیه عجیب درباره یک کارت زرد در لیگ برتر پای گروه تبهکاری و شرط‌بندی در میان است

اخبار لیگ جزیره : کارت زردی که گرانیت ژاکا، هافبک آرسنال، در دیدار فصل گذشته مقابل لیدزیونایتد دریافت کرد، ممکن است با گروه‌های تبهکار سازمان‌ یافته و شرط‌بندی مرتبط باشد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

حاشیه عجیب درباره یک کارت زرد در لیگ برتر پای گروه تبهکاری و شرط‌بندی در میان است

در دسامبر سال گذشته بود که در دیدار آرسنال مقابل لیدز، ژاکا به دلیل وقت‌کشی کارت زرد دریافت کرد؛ کارت زرد عجیبی که اتحادیه فوتبال انگلیس تصمیم به تحقیق در مورد آن گرفت و سپس مسئولیت این پرونده به آژانس جرائم ملی (NCA) که مسئولیت مبارزه با جرائم سازمان یافته در بریتانیاست، سپرده شد.

در آن دیدار که با پیروزی ۴-۱ آرسنال در خانه لیدز به پایان رسید، آندره مارینر، داور بازی، در دقیقه ۸۶ ژاکا را با کارت زرد جریمه کرد؛ کارت زردی که دریافت آن با الگوهای شرط بندی‌های غیرقانونی همخوانی داشت و ۵۲ هزار پوند روی کارت گرفتن این بازیکن در ۱۰ دقیقه پایانی شرط بسته شده بود. ژاکا در حالی این کارت زرد را دریافت کرد که تیمش تسلط کاملی به بازی داشت و دلیلی برای دریافت این کارت نبود.

اکنون «دیلی میل» ادعا می‌کند که بازرسان NCA به شواهدی دست پیدا کرده‌اند که نشان می‌دهد دریافت این کارت زرد با گروه‌های تبهکار و یک خلافکار آلبانیایی-سوئدی به نام آلبان یوسوفی در ارتباط است. یوسوفی که خود زمانی یک مهاجم بود، در سال ۲۰۱۷ در سوئد به دلیل تبانی با محرومیت ۵ ساله مواجه شد. او پیش از دیدار تیم‌های AIK و IFK گوتنبرگ در سال ۲۰۱۷، به کاریاکاس استاماتوپولوس، دروازه‌بان، ۱۵۰ هزار پوند داده بود تا AIK ضعیف ظاهر شود. فدراسیون فوتبال سوئد بعد از اطلاع از این تبانی، این دیدار را به تعویق انداخت. او اکنون با شرط‌بندی روی کارت گرفتن ژاکا، مبلغ زیادی به جیب زده است.

ژاکا که برای تیم ملی سوئیس بازی می‌کند، در بازل به دنیا آمده است اما اصلیتی آلبانیایی دارد و برادرش، تولانت، هم ۳۱ بازی برای آلبانی انجام داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *