عقب‌نشینی بزرگ ساوتگیت؛ سیستم سه دفاعه انگلیس مقابل سوئیس

اخبار لیگ جزیره : پس از پافشاری عجیب روی سیستم 1-3-2-4 که انگلیس گزینه‌های مناسبی برای آن در اختیار ندارد، گرت ساوتگیت به دنبال تغییر ایده‌هایش است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره عقب‌نشینی بزرگ ساوتگیت سیستم سه دفاعه انگلیس مقابل سوئیس

به گزارش مت لاو از تلگراف؛ گرت ساوتگیت برای مشاهده روزنه‌ای از پیشرفت در سبک بازی تیم ملی انگلیس، در حالی ارزیابی استفاده از سیستم سه مدافع در بازی با سوئیس است. طی تمرینات هفته جاری، بازیکنان انگلیس بازی در چنین سیستمی را تجربه کردند و به نظر می‌رسد محرومیت مارک گئهی نیز در نهایت زمینه‌ساز تغییر رویکرد سه‌شیرها خواهد شد. تصور می‌شود ازری کونسا در کنار جان استونز و کایل واکر، خط دفاع سه نفره انگلیس را تشکیل خواهند داد. در این سیستم، گزینه‌های متعددی برای پست وینگ‌بک وجود دارد. ترنت الکساندر آرنولد، کیران تریپیر، بوکایو ساکا و لوک شاو همگی می‌توانند در سمت راست یا چپ به میدان بروند. ساوتگیت پس از شکست در دیدار فینال یورو 2020 مقابل ایتالیا، همواره از سیستم 1-3-2-4 یا 3-3-4 استفاده می‌کرد.

تیم ملی انگلیس روز شنبه در مرحله یک‌چهارم نهایی یورو 2024 به مصاف سوئیس می‌رود. به دو جلسه تمرینی باقی‌مانده می‌تواند منجر به تغییرات بنیادین در سیستم و سبک بازی انگلیس شود. در حالی که برخی از تغییر به سیستم سه دفاع استقبال می‌کنند، این کار می‌تواند باعث تعجب برخی دیگر نیز شود، چراکه بازیکنان انگلیس ادعا کرده بودند که تا این هفته فقط با سیستم چهار دفاع تمرین کرده‌اند. تغییر تاکتیکی روز شنبه به معنای ناکارآمدی ایده‌های اولیه گرت ساوتگیت خواهد بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *