نیکلاس لطیفی؛ سکوت راننده ایرانی شکست

اخبار لیگ جزیره : سکوت نیکولاس لطیفی، راننده معروف و ایرانی- کانادایی ویلیامز بعد از اتفاقات عجیب رقابت های ابوظبی شکست. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

نیکلاس لطیفی؛ سکوت راننده ایرانی شکست

به گزارش لیگ جزیره، «از زمانی که پرچم شطرنجی را رد کردم، می‌دانستم که قرار است چه اتفاقی رخ دهد و حتی به پاک کردن صفحه ام در رسانه اجتماعی هم فکر می‌کردم.» این نقل قولی است از نیکولاس لطیفی، راننده ایرانی- کانادایی ویلیامز؛ کسی که قهرمان غیرارادی آشفته‌ترین و بحث‌برانگیزترین جام جهانی فرمول یک در سال‌های اخیر را رقم زد.

در فاصله 5 دور مانده تا پایان این مسابقه و با اینکه همیلتون با وجود لاستیک فرسوده خود پیشتاز بود و 11 ثانیه با مکس فاصله داشت، ناگهان نیکولاس لطیفی راننده ایرانی ـ کانادایی تیم ویلیامز از مسیر خارج شد و به گارد ریل برخورد کرد.

این اتفاق منجر به ورود خودروی ایمنی به پیست شد و به این ترتیب فاصله زمانی راننده‌ها از میان رفت و فقط ترتیب خودروها حفظ شد.

خودروی ایمنی تا دور 58 یعنی دور آخر درون پیست بود و همیلتون تنها یک درو تا قهرمانی فاصله داشت اما با خروج خودروی ایمن، دوباره رقابت آزاد شد و مکس ورستپن به دلیل استفاده از تایر نرم توانست پیچ های باقی ‌مانده را سریع‌تر از لوئیس همیلتون طی کند و در حالی که تیم مرسدس و ردبول از شدت تعجب دهانشان باز مانده بود، از خط پایان بگذرد.

لطیفی در ادامه پیرامون بازخوردهایی که بعد از این اتفاق داشته می‌گوید: “خاصیت رسانه ها همین است. در مورد وضعیتی که پس از ابوظبی رخ داد، بسیار گفته شده است. من هزاران پیام را در رسانه های اجتماعی خود، به صورت عمومی و از طریق دایرکت دریافت کرده ام. بیشتر آنها از من حمایت کرده اند، اما نفرت و سوء استفاده های زیادی نیز وجود داشته است.

من سعی کرده ام بهترین راه را برای مدیریت این موضوع بیابم. آیا آن را نادیده بگیرم و ادامه دهم؟ یا آیا با آن مقابله کنم و به مسئله بزرگتری که متأسفانه در هنگام استفاده از رسانه های اجتماعی یک واقعیت است، بپردازم؟ من می خواهم افکارم را بگویم. استفاده از رسانه های اجتماعی به عنوان کانالی برای حمله به شخصی با پیام های نفرت انگیز، سوء استفاده و تهدید به خشونت، تکان دهنده است و من آن را محکوم می کنم. به محض پایین آمدن پرچم شطرنجی، می دانستم که اوضاع در رسانه های اجتماعی چگونه پیش خواهد رفت.

این واقعیت که فکر می‌کردم بهتر است اینستاگرام و توییتر را برای چند روز از روی تلفنم حذف کنم، همه چیزهایی را که باید در مورد بی‌رحم بودن دنیای مجازی بدانیم، می‌گوید.” لطیفی در ادامه گفت: “نفرت، سوء استفاده و تهدیدهایی که در رسانه های اجتماعی انجام شد برای من واقعاً تعجب آور نبود، زیرا این فقط واقعیت خشن دنیایی است که در حال حاضر در آن زندگی می کنیم. من با صحبت های منفی مجازی غریبه نیستم، معتقدم هر ورزشکاری که در صحنه جهانی رقابت می کند می داند که تحت نظارت شدید قرار دارد. اما همانطور که بارها و بارها دیده‌ایم، در همه ورزش‌ها، فقط یک حادثه در زمان نامناسب رخ می دهد تا همه چیز کاملاً از شرایط عادی خارج شود و بدترین‌ها در افرادی که به اصطلاح «طرفدار» ورزش هستند نشان داده شوند. آنچه مرا شگفت زده کرد لحن شدید نفرت، سوء استفاده و حتی تهدید به مرگ بود که دریافت کردم.

با توجه به اتفاقاتی که رخ داد فقط یک گروه هستند که باید از از آنها عذرخواهی کنم و آن تیمم است که البته بلافاصله هم این کار را انجام دادم.” لطیفی ادامه داد: “برخی از مردم گفتند که او برای چه موقعیتی مسابقه می داد، در حالی تنها چند دور باقی مانده بود. اما چه من برای پیروزی، سکو، امتیاز یا حتی آخرین مقام رقابت کنم، همیشه تمام تلاشم را انجام می دهم. من دقیقاً مانند هر راننده دیگری در مسابقات این گونه هستند. اشکالی ندارد که یکی این را نفهمد.

شما می‌توانید نظرتان را بگید. اما استفاده از این نظرات برای دامن زدن به نفرت، سوء استفاده و تهدید به خشونت، نه تنها نسبت به من، بلکه نسبت به نزدیکترین افراد به من، به من ثابت می کند که این افراد طرفدار واقعی این ورزش نیستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *