آماری که منچستریونایتد را در دیدار حیثیتی پیروز کرد/ حرکات جسورانه آقای سرمربی

اخبار لیگ جزیره : آماری از بازی منچستریونایتد مقابل لیورپول نشان می‌دهد این تیم با بهبود عملکردش در برخی از آمارها به این برد ارزشمند دست پیدا کرده است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

آماری که منچستریونایتد را در دیدار حیثیتی پیروز کرد/ حرکات جسورانه آقای سرمربی
منچستریونایتد در بازی دوشنبه شب، با پیشی گرفتن و شکست لیورپول به اولین پیروزی فصل خود در لیگ برتر رسید. نشریه «مِیل» آمار کلیدی بازی و عملکرد بهبودیافته منچستریونایتد در این بازی را بررسی کرده است.

در واقع شیاطین سرخ ۱۹ کیلومتر بیشتر از هفته قبل و بازی شرم‌آور مقابل برنتفورد دویدند. تیم اریک تن‌هاخ در هفته گذشته تنها ۹۵.۶ کیلومتر دوید اما در بازی دوشنبه شب زیر نورهای اولدترافورد ۱۱۳.۸ کیلومتر دویدند و سبک های‌پرسینگ تن‌هاخ را اجرا کردند.

این فقط مربوط به مسافت طی شده یونایتد نیست، آنها در این بازی در مجموع ۱۵۵ مرتبه استارت زدند، در مقابل زنبورها تنها ۶۵ بار استارت زده بودند. سبک بازی با پرس بالا منجر به تعداد دفعات مهار بیشتر شد و آنها ۱۲ بار این کار را انجام دادند؛ دو برابر بیشتر از تیم کلوپ.

یونایتد ۱۲ شوت داشت و در بازی قبل ۱۵ شوت زده بود، در هر دو بازی ۴ شوت به دروازه داشت و البته که دو بار بیشتر توانست دروازه را باز کند. این گل‌ها علیرغم ۲۹.۶ درصد مالکیت توپ یونایتد به ثمر رسیدند، در حالیکه در بازی مقابل برنتفورد ۶۷ درصد مالکیت توپ را در اختیار داشتند. انتخاب شوت‌ها نیز متفاوت بود و آنها ۸ بار در محوطه جریمه و فقط ۴ بار از بیرون محوطه شوت کردند و موقعیت‌های خطرناک‌تری ایجاد کردند.

آماری که منچستریونایتد را در دیدار حیثیتی پیروز کرد/ حرکات جسورانه آقای سرمربی

این مسابقه بیشتر مبارزه بوده تا مالکیت، و یونایتد در دوئل‌ها نسبت به لیورپول ضریب موفقیت بسیار بالاتری داشت و ۱۱ تکل بیشتر زد و ۳۴ مرتبه دفع توپ داشت در مقابل ۸ دفع توپ لیورپول.

تیم تن‌هاخ حتی در دیسیپلین هم پیشرفت کرده بود و سه کارت زرد و ۱۱ خطا داشت، در حالی که هفته قبل ۱۵ بار خطا داشت و چهار کارت زرد دریافت کرد. رافائل واران، برونو فرناندش و دیوگو دالو کارت زرد دریافت کردند.

همچنین یونایتد دفعه قبل تنها دو کرنر به دست آورد و در برد مقابل لیورپول مجموع کرنرها را به عدد ۶ رساند.

یونایتد در مجموع ۲۷۳ پاس داد، شامل ۵۷ پاس بلند، با دقت پاس ۶۵.۹ درصد. یک آمار کلیدی، دقت پاس در نیمه حریف است که در مجموع ۵۳.۶ درصد بود، در حالی که در مجموع ۸ سانتر خود تنها ۱۲.۵ درصد دقت سانتر داشتند.

آماری که منچستریونایتد را در دیدار حیثیتی پیروز کرد/ حرکات جسورانه آقای سرمربی

خیلی جالب است که تیم در عرض یک هفته تا چه اندازه تغییر کرده است. تن‌هاخ هم چند تغییر در تیم ایجاد کرده بود و با تصمیم جسورانه‌ای کاپیتان هری مگوایر و فوق‌ستاره‌اش کریستیانو رونالدو را در ترکیب اصلی جای نداد. در عوض ترجیح داد رافائل واران را در دفاع بگذارد و مارکوس رشفورد را در ترکیب بگنجاند. او همچنین لوک شاو را کنار گذاشت و به خرید جدیدش «تایرل مالاسیا» اعتماد کرد، که به نظر می‌رسد این کارش نتیجه داده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *