انتخاب‌ های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌ اش خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن مسئله این است!

اخبار لیگ جزیره : سسک فابرگاس راهی سری B ایتالیا و تیم کومو شد تا همه به انتخابش شک کنند که آیا او رفته به این شهر در ایالت لومباردی تا تعطیلاتش را سپری کند یا این که به فوتبال بازی کردن هم فکر کرده است؟! برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

انتخاب‌ های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌ اش خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن مسئله این است!

سسک فابرگاس به تیم «کومو» پیوست! باشگاه دسته دومی کومو که یک دهه است رنگ سری A را ندیده با جذب ستاره ۳۵ ساله و پرافتخار اسپانیایی نام خودش را بر سر زبان‌ها انداخت. تیمی که فصل قبل در رده سیزدهم سری B قرار گرفته و از ایالت زیبای «لومباردی» می‌آید؛ ایالتی که تیم‌های مطرحی همچون میلان، اینتر و تیم نوپای مونتسا را هم در سری A دارد.

اما در ادامه نمی‌خواهیم به سابقه باشگاهی که متولد سال ۱۹۰۷ است بپردازیم، بحث پیرامون سسک فابرگاس است، بازیکنی که ظاهراً تیم‌هایش را بر اساس زیبا و توریستی بودن شهرهای‌شان انتخاب می‌کند!

انتخاب‌های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌اش/ انتخاب‌هایی بر پایه خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن؟!

لندن (آرسنال و چلسی)
سسک در آکادمی لاماسیا پرورش پیدا کرد، اما هیچ‌گاه در تیم اول بارسلونا فرصت بازی نداشت تا این که آرسنالی‌ها او را کشف کردند. بی‌تردید این هافبک ریزنقش آن زمان به این که لندن چقدر زیباست و می‌تواند از زندگی در آن لذت ببرد فکر نکرده بود. با این حال وقتی که سال ۲۰۰۳ به آرسنال پیوست، ۸ سال در جمع توپچی‌ها و سپس از سال ۲۰۱۴ وقتی تصمیم گرفت از کشورش به انگلیس بازگردد و پیراهن چلسی را بپوشد، ۵ سال در جمع آبی‌های لندن حضور داشت. او ۱۳ سال فرصت داشت تا جاهای دیدنی لندن مثل ساعت بیگ‌بنگ، پل لندن، کاخ الکساندرا و خیلی جاهای دیگر را ببیند و در سوهو، هاید پارک یا محل‌های تماشایی دیگر قدم بزند.

انتخاب‌های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌اش/ انتخاب‌هایی بر پایه خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن؟!

بارسلون (بارسلونا)
بارسلون را نباید برای فابرگاس یک انتخاب دانست، چرا که او متولد «آرنیس دِمار» بندری در ایالت کاتالونیا است. بی‌شک از وقتی کوچک بوده به بارسلون هم رفته و خیلی از جاهای این شهر را هم دیده. با این حال شاید سسک در جوانی بیشتر با لندن آشنا بوده تا بارسلون! او ۶ سال در آکادمی بارسا حضور داشت و بعد از آن هم ۳ سال در تیم بزرگسالان. اما اگر از سسک بپرسید بی‌شک می‌گوید که به خیلی جاهای دیدنی از جمله کلیساها، موزه‌ها و خیابان‌های جذاب این شهر قدم زده. او قطعاً وقت زیادی را هم در سواحل دریای مدیترانه سپری کرده. البته بعید نیست که فابرگاس بعد از بازنشستگی به کاتالونیا و بارسلون بازگردد.

انتخاب‌های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌اش/ انتخاب‌هایی بر پایه خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن؟!

موناکو (موناکو)
وقتی فابرگاس دیگر در چلسی خواهان نداشت، پیشنهادهای خوبی در ۳۲ سالگی داشت، اما انتخابش مونت‌کارلو بود! چرا؟ می‌خواست آنجا بیشتر بازی کند یا ستاره تیمش باشد؟ ما که شک داریم! او حتماً دلخوش به خوشگذرانی در سواحل لاروُتو بوده و می‌خواسته مسابقات فرمول یک در این شهر را هم از نزدیک ببیند، مسابقاتی که خیلی از سلبریتی‌ها را هر سال به مونت‌کارلو می‌کشاند. دومین کشور کوچک جهان با کمتر از ۴۰ هزار نفر جمعیت، بی‌شک بیشتر برای تفریح مناسب است تا فوتبال بازی کردن! جالب است بدانید موناکو که از لحاظ موقعیتی بسیار خاص است و هم کوتاه دارد و هم دریا، فرودگاه ندارد! برای ورود به موناکو باید به فرودگاه نزدیک‌ترین شهر یعنی نیس بروید.

انتخاب‌های جالب یک ستاره فوتبال در دوران بازی‌اش/ انتخاب‌هایی بر پایه خوشگذرانی یا فوتبال بازی کردن؟!

کومو (کومو)
و اما تیم کومو! در ۳۵ سالگی فابرگاس پیشنهاد بهتری نداشت که کومو تیم میانه‌جدولی سری B را انتخاب کرد؟ همین انتخاب باعث شد که رسانه‌ها مروری بر تیم‌های سسک بیندازند و متوجه شوند حداقل ۲ تیم اخیر او بیشتر بر پایه توریستی بودن شهرشان انتخاب شده‌اند! زمانی او از تیم دیگری در ایالت لومباردی که میلان بود پیشنهاد داشت، ولی قسمت بود که به تیمی برود که سطح خیلی پایین‌تری نسبت به میلان دارد. کومو که شهری با ۸۴ هزار نفر جمعیت است و ۵۰ کیلومتر با میلان فاصله دارد، به دریاچه‌اش مشهور است، دریاچه‌ای که ویلاهای مجلل و زیبایی در حاشیه آن قرار گرفته و خیلی از افراد مشهور هم برای استراحت آنجا می‌روند. این دریاچه برای گردشگران فوق‌العاده است و سسک هم می‌تواند آنجا موج‌سواری کند! البته فراموش نکنید بخشی از رشته‌کوه‌های آلپ هم در مجاورت شهر کومو هستند. شاید حتی وسوسه شد تا بعد از بازنشستگی‌اش در همان کومو بماند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *