واکنش گواردیولا به یک ادعا؛ زندگی من وابسته به این جام نیست ارلینگ یک هفته پیش نمی‌ توانست خودش را وفق بدهد، حالا شد ستاره لیگ!

اخبار لیگ جزیره : پپ گواردیولا سرمربی تیم منچسترسیتی پس از شروع توأم با پیروزی مردانش در فصل جدید لیگ برتر انگلیس، درباره انگیزه قهرمان فصل گذشته جزیره برای فتح اروپا توضیح داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

واکنش گواردیولا به یک ادعا؛ زندگی من وابسته به این جام نیست ارلینگ یک هفته پیش نمی‌ توانست خودش را وفق بدهد، حالا شد ستاره لیگ!

منچسترسیتی فصل جدید لیگ برتر انگلیس و دفاع از عنوان قهرمانی‌اش را با کسب پیروزی ۲-۰ در خانه وستهام با گل‌های ارلینگ هالند آغاز کرد. سیتی با خریدهای جدیدش از جمله هالند باز هم جزو یکی از مدعی اصلی قهرمانی لیگ برتر است، اما برای هواداران و رسانه‌هایی که چهار بار شاهد قهرمانی پپ گواردیولا در این لیگ بوده‌اند، شاید حالا دستاوردی بزرگتر مانند فتح لیگ قهرمانان اروپا ملاک موفقیت باشد. سرمربی اسپانیایی من‌سیتی اما ظاهراً هنوز چنین نظری ندارد.

او که پس از دوران مربیگری‌اش در بارسلونا دیگر هرگز موفق به فتح اروپا نشده است، گفت: «دوست دارم که دوباره لیگ قهرمانان را ببرم، اما زندگی من وابسته به قهرمانی در آن نیست. در واقع همه دوست دارند و تلاش می‌کنند که آن را ببرند، اما برای من قهرمانی در اروپا حالت وسواس‌گونه و دغدغه پیدا نکرده است. برای من هدف اصلی ارتقای تیم برای ارائه بازی‌های بهتر است. تنها چیزی که من به خاطرش اینجا هستم، بالا بردن سطح کیفی بازی تیم است و اینکه کمک کنم بازیکنانم بهتر بازی کنند.»

سرمربی تیم منچسترسیتی افزود: «همه می‌دانند که جام‌ها برای بردن هستند، اما من از الان به این فکر نمی‌کنم که ۱۱ ماه دیگر قرار است برنده شوم یا بازنده. اگر قهرمان شدیم نابغه خواهیم بود و اگر قهرمان نشویم ناکام. هیچ چیز اما عوض نمی‌شود.»

وی درباره درخشش هالند هم اظهار داشت: «تا یک هفته پیش او نمی‌تواست خودش را با لیگ برتر وفق دهد (اشاره طعنه‌آمیز به انتقادات از مهاجم نروژی پس از عملکرد ضعیفش برابر لیورپول در جام خیریه) اما حالا در کنار بهترین‌های تاریخ لیگ برتر مانند تیری آنری، آلن شیرر و کریستیانو رونالدو قرار دارد. هالند آمده است که پنج سال کنار ما باشد، پس نیاز به زمان دارد. این در مورد خولیان آلوارس و کالوین فیلیپس هم صدق می‌کند. هالند یک بازیکن، بااستعداد باورنکردنی است. ما دوست داریم که او بازیکن بهتری شود نه فقط در گلزنی، بلکه در تمام وجوه.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *