برای اولین بار بعد از یک دهه درآمد آبی‌ ها بیشتر از هزینه‌ ها شد!

اخبار لیگ جزیره : منچسترسیتی در موقعیتی قرار گرفته که حالا پول فروش بازیکنانش بیشتر از هزینه خرید بازیکن شده است. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

برای اولین بار بعد از یک دهه درآمد آبی‌ ها بیشتر از هزینه‌ ها شد!

باشگاه فوتبال منچسترسیتی در ۱۰ سال اخیر بدون هیچ سودی، هزینه کرده اما برای اولین بار از نقل و انتقالات ۲۰۲۲ سود می‌برد.

در واقع برای بیش از یک دهه، باشگاه منچسترسیتی به صورت سرسام‌آوری برای جذب برخی ستاره‌ها هزینه کرد اما در سال ۲۰۲۲ تا کنون این تیم به طور قابل توجهی سود خالص از هزینه‌های نقل و انتقالات به دست آورده‌ است.

از زمان حضور مالکان اماراتی در سال ۲۰۰۸، سیتیزن‌ها مجموعا ۲٫۲۵ میلیارد یورو برای خرید از باشگاه‌های مختلف هزینه‌ کرده‌اند و ۷۷۴ میلیون یورو از فروش بازیکنان دریافت کرده‌اند که برای آنها بیش از ۱٫۴ میلیارد هزینه خالص و آمار مالی منفی را به همراه داشته است. قهرمان لیگ برتر انگلیس با فاصله زیادی بیشترین هزینه خالص نقل و انتقالات را در فوتبال جهان در این دوره به خود اختصاص داده و حتی پاری‌سن‌ژرمن هم به سطح هزینه سیتی نزدیک نشده است. اتفاقاً منچستریونایتد تنها باشگاه دیگری است که بیش از یک میلیارد یورو خالص هزینه کرده است. بارسلونا و یوونتوس پس از پاری سن ‌ژرمن، پنج تیم برتر را تکمیل می‌کنند.

با این حال، در سال ۲۰۲۲ تا کنون با احتساب پنجره نقل و انتقالات زمستانی فصل گذشته و پنجره تابستانی امسال، سیتی در موقعیت عجیبی قرار دارد که هزینه های این تیم کمتر از درآمد آن شده است. البته همه اینها با این فرض است که انتقال ۵۹٫۱ میلیون یورویی برای انتقال رحیم استرلینگ به چلسی تکمیل شود. پس از فروش گابریل ژسوس و فران تورس به ترتیب به آرسنال و بارسلونا برای سیتی، سومین فروش آبی‌ها بیش از ۵۰ میلیون پوند سود در سال جاری را برای انها رقم زده است. فروش پدرو پورو به اسپورتینگ با مبلغ ۸٫۵ میلیون یورو و کو ایتاکورا به بوروسیا مونشن گلادباخ با مبلغ ۵ میلیون، درآمد فروش منچسترسیتی را به ۱۷۹٫۸ میلیون یورو می‌رساند. حتی با وجود خرید ارلینگ هالند و کالوین فیلیپس به همراه جولیان آلوارز همچنان فیروزه‌ای‌ها با تراز مثبت ۵۴٫۰۵ میلیون یورویی باقی می‌ماند.

هنوز حتی به نیمه‌های جولای نرسیده‌ایم و شما نمی‌توانید با بازگشایی دسته چک‌های سیتی قبل از پایان ماه آگوست، شرط‌بندی کنید. زمان نشان خواهد داد، اما شاید در نهایت، آنها موفق به یافتن تعادل بهتری برای فعالیت انتقال ناپایدار قبلی خود شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *