هزینه 30 میلیون پوندی سران فوتبال انگلیس علیه باشگاه‌های لیگ برتری!

اخبار لیگ جزیره : لیگ برتر در فصل گذشته نزدیک به 30 میلیون پوند برای وکلای خارجی در پرونده‌هایی علیه باشگاه‌های خود هزینه کرد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

اخبار لیگ جزیره هزینه 30 میلیون پوندی سران فوتبال انگلیس علیه باشگاه‌های لیگ برتری

به گزارش تایمز؛ رقم فعلی در حساب‌های لیگ برتر برای استفاده از وکلای خارجی 22 میلیون پوند ذکر شده است، اما انتظار می‌رود این رقم به 28 میلیون پوند افزایش یابد. این رقم نشان‌دهنده افزایش قابل توجه هزینه‌ها برای اجرای قوانین جدید سود و پایداری مالی (PSR) است و در واقع تنها شامل آغاز پرونده‌ای می‌شود که منچسترسیتی در فوریه علیه لیگ برتر مطرح کرد. هزینه اولین پیگرد قانونی اورتون – که پس از تجدید نظر، یک جلسه دوم نیز برگزار شد – 5 میلیون پوند بود و گاه شامل 20 وکیل از شرکت حقوقی «Linklaters London» می‌شد. همچنین شرکت بین‌المللی Bird & Bird به‌طور منظم توسط لیگ برتر استخدام می‌شد. لیگ برتر موفق به بازپس‌گیری ۱.۶ میلیون پوند از این هزینه‌ها شد.

هزینه پیگرد قانونی باشگاه‌هایی مانند اورتون، ناتینگهام فارست، لسترسیتی و منچسترسیتی، برای بسیاری از سهام‌داران باشگاه‌های انگلیسی تعجب‌آور بود. این موضوع در زمانی اتفاق می‌افتد که باشگاه‌ها برای توافق در مورد یک بسته حمایتی مالی برای باشگاه‌های انتهای جدولی با مشکل مواجه هستند و لیگ برتر در برابر ایده قوانین دولتی مقاومت می‌کند. انتظار می‌رود سال آینده برای لیگ برتر حتی پرهزینه‌تر باشد، زیرا دو پرونده بسیار گران‌قیمت علیه منچسترسیتی که هزینه‌های حقوقی بسیار بالایی خواهد داشت، وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *