تیم های انگلیس

اخبار لیگ جزیره : لیگ برتر (به انگلیسی: Premier League) که در خارج از انگلستان با نام لیگ برتر فوتبال انگلستان (به انگلیسی: English Premier League) شناخته می‌شود، بالاترین سطح فوتبال باشگاهی در نظام لیگ‌های فوتبال انگلیس است هرساله با حضور 20 تیم برگزار می‌شود و با استفاده از سیستم صعود و سقوط به چمپیونشیپ پیوند می‌خورد و معتبرترین و ارزشمند ترین لیگ فوتبال جهان به‌شمار می‌آید. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

تیم های انگلیس

لیگ برتر در واقع یک شرکت سهامی است که تیم‌های حاضر در آن سهامداران آن هستند. هر فصل از رقابت‌ها در ماه اوت آغاز می‌شود و هر تیم بعد از انجام 38 بازی (به صورت رفت و برگشت) در ماه مه به پایان می‌رسد.

این لیگ در 20 فوریه 1992 و با نام لیگ برتر اتحادیه فوتبال (به انگلیسی: FA Premier League) به دنبال تصمیم باشگاه‌ها مبنی بر جدایی از لیگ دسته اول فوتبال انگلستان (بنیان‌گذاری در 1888) برای کسب حق پخش تلویزیونی بیشتر بنیان گذاشته شد. در فصل 14–2013، اسکای بریتانیا و گروه بی‌تی برای پخش به ترتیب 116 و 38 بازی قراردادی به ارزش 1 میلیارد پوند منعقد کردند.

این لیگ سالیانه در مجموع برای پخش بازی‌ها به صورت داخلی و بین‌المللی 2/2 میلیارد پوند درآمد دارد. در فصل 15–2014 مجموع تیم‌ها سهمی معادل 1600 میلیون پوند داشتند که این رقم در فصل 17–2016 به 2400 میلیون پوند رسید.

لیگ برتر با پخش شدن در بیش از 212 سرزمین جهان و در 643 میلیون خانه با بینندگانی که حداکثر به تعداد 4/7 میلیارد نفر می‌رسند، پربیننده‌ترین لیگ ورزشی در دنیاست. در فصل 15–2014، هر بازی در لیگ برتر به صورت میانگین 36000 تماشاگر داشت که دومین نرخ میانگین تماشاگر در فصل را پس از بوندسلیگا با 43500 نفر، در اختیار داشت.

در اکثر بازی‌های لیگ برتر، استادیوم‌ها به صورت تقریباً کامل پر می‌شوند. لیگ برتر در جدول ضریب یوفا که بر پایهٔ عملکرد باشگاه‌ها در رقابت‌های اروپایی در پنج سال گذشته تنظیم می‌شود، در جایگاه اول قرار دارد.

از زمان شکل‌گیری این لیگ در سال 1992، چهل و نه باشگاه در آن رقابت کرده‌اند که تا به حال هفت باشگاه مختلف، موفق به قهرمانی شده‌اند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *