تعلیق قرارداد اسپانسر چلسی

اخبار لیگ جزیره : شرکتی که لوگوی آن روی پیراهن چلسی نقش بسته تحریم‌کننده بعدی این باشگاه است که سال‌ها رومن آبراموویچ مالکیت آن را در دست داشت. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

تعلیق قرارداد اسپانسر چلسی

شرکت «Three» قرارداد اسپانسری ۱۲۰ میلیون پوندی پیراهن چلسی را پس از سرکوب رومن آبراموویچ توسط دولت به حالت تعلیق درآورد. این کمپانی قبل از فصل ۲۰۲۰-۲۰۲۱ در قراردادی سه ساله به حامیان اصلی پیراهن آبی‌ها تبدیل شده بود. اما پس از تصمیم دولت بریتانیا برای مسدود کردن دارایی‌های آبراموویچ، تصمیم گرفتند معامله خود با باشگاه چلسی را متوقف کنند.

Three

این تحریم‌ها به دلیل رابطه الیگارشی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه که از دو هفته پیش تهاجم غیرقانونی به اوکراین را آغاز کرد، اعمال می‌شود. در بیانیه‌ای آمده است: «با توجه به تحریم‌های اخیر دولت، ما از باشگاه فوتبال چلسی درخواست کرده‌ایم تا به طور موقت قرارداد حمایت مالی ما از این باشگاه را متوقف کند و نام برند ما را از لباس، ورزشگاه و غیره حذف کند. ما می‌دانیم که این تصمیم روی هواداران زیادی که با اشتیاق تیم‌شان را دنبال می‌کنند، تأثیر خواهد گذاشت. با این حال، احساس می‌کنیم که با توجه به شرایط و تحریم‌های دولتی که وجود دارد، این کار درستی است. به عنوان یک شبکه تلفن همراه، بهترین راه برای حمایت از مردم اوکراین این است که به آنها اطمینان بدهیم پناهندگانی که از جنگ وارد بریتانیا می‌شوند و مشتریانی که در حال حاضر در اوکراین هستند می‌توانند با افرادی که برای آن‌ها مهم هستند در تماس باشند. بنابراین، ما بسته‌های اتصال را به همه اوکراینی‌هایی که وارد بریتانیا می‌شوند و کسانی که در اوکراین هستند ارائه می‌کنیم.»

مشکلات بعدی

چلسی همچنین توسط غول‌های پوشاک ورزشی «نایکی» هم حمایت می‌شود، که هنوز بیانیه‌ای در مورد تحریم آبراموویچ صادر نکرده‌اند.

تصمیم دولت برای تحریم آبراموویچ پیامدهای جدی برای باشگاه داشته است، و او امیدوار بود تا ۳ میلیارد پوند از باشگاه خارج کند تا از توقیف این پول جلوگیری شود. آبراموویچ از فروش باشگاه منع شده است. اما دولت درخواست مجوز برای فروش باشگاه را بررسی خواهد کرد؛ اگرچه آبراموویچ یک پنی هم برای آن به جیب نخواهد زد.

تاد بوهلی، میلیاردر آمریکایی، مشتاق است تا باشگاه را خریداری کند و منتظر است تا در مورد پیشنهادی که او و شریک تجاری سوئیسی‌اش هانس‌یورگ ویس ارائه کرده اند، پاسخی بشنود.

آبی‌ها، که در صورت اجرایی شدن حکم‌ها، ۹ امتیاز از دست می‌دهند، از خرید یا فروش بازیکن یا توافق با بازیکنان در قراردادهای منقضی شده منع شده‌اند. علاوه بر این، آن‌ها نمی‌توانند کالاهای باشگاه و بلیت بفروشند و هزینه سفرهای‌شان به ۲۰۰۰۰ پوند در هر بازی محدود شده است. فقط دارندگان بلیت فصلی، حدود ۲۸۰۰۰ نفر، اجازه ورود به استمفوردبریج را خواهند داشت و فقدان درآمد روز مسابقه برای آبی‌ها ۶۰۰۰۰۰ پوند در هر بازی خانگی هزینه خواهد داشت.

تحریم‌های اعمال‌شده بر این باشگاه همچنین می‌تواند باعث شود که ۹۷ میلیون پوند پول اسپانسرها را از دست بدهند. در بخشی از تصمیم دولت برای تحریم آبراموویچ الیگارش آمده است: «این اقدامات در جهت کسب منافع مالی یا سایر منافع مادی از پوتین و دولت روسیه است. و شامل معافیت‌های مالیاتی دریافتی توسط شرکت‌های مرتبط با آبراموویچ، خرید و فروش سهام در ایالت با نرخ‌های مطلوب و قراردادهای دریافت شده در آستانه جام جهانی ۲۰۱۸ است. بنابراین، آبراموویچ امتیازاتی از پوتین و دولت روسیه دریافت کرده است.»

سپس ادامه داد: «آبراموویچ… در بی‌ثبات کردن اوکراین و تضعیف و تهدید تمامیت ارضی، حاکمیت و استقلال اوکراین دست داشته است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *