آرسنال

اخبار لیگ جزیره :باشگاه فوتبال آرسنال با نام باشگاه دیال اسکوئر در سال 1886 توسط کارخانه کارخانه اسلحه‌ای در منطقه وول‌ویچ در جنوب شرقی لندن شروع به کار کرد و در مدت کوتاهی پس از آن به آرسنال سلطنتی تغییر نام داد. این باشگاه دوباره از تبدیل شدن به یک شرکت محدود در سال 1893 به آرسنال وولویچ تغییر نام داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

آرسنال

باشگاه فوتبال آرسنال (به انگلیسی: Arsenal Football Club) یک باشگاه فوتبال انگلیسی در شمال شهر لندن است که موفق به کسب 13 عنوان قهرمانی در لیگ برتر انگلستان، 14 قهرمانی در جام حذفی فوتبال انگلستان، 17 قهرمانی در جام خیریه انگلستان، دو قهرمانی در جام اتحادیه فوتبال انگلستان و یک قهرمانی در جام در جام اروپا شده‌است. آن‌ها رکورددار طولانی‌ترین مدت صدرنشینی بدون وقفه در لیگ فوتبال انگلیس، بیشترین بازی بدون باختِ پیاپی (49 بازی) و همچنین قهرمانی بدون شکست در یک فصل (04–2003) می‌باشند و توانستند اولین و تنها تیمی در تاریخ لیگ برتر باشند که جام طلایی لیگ برتر انگلستان را به‌دست می‌آورند.

باشگاه فوتبال آرسنال در سال 1886 در محله وول‌ویچ واقع در جنوب‌شرقی لندن شکل گرفت و در سال 1893 میلادی برای اولین بار از جنوب انگلستان به «فوتبال لیگ» پیوست. در سال 1913 میلادی آن‌ها به شمال شهر لندن در منطقه هایبری و ورزشگاه آرسنال نقل مکان کردند. در دهه 1930 میلادی آرسنال موفق به کسب پنج عنوان قهرمانی در چمپیونشیپ و دو قهرمانی در جام حذفی شدند. پس از یک دوره رکود در سال‌های پس از جنگ آن‌ها موفق به کسب قهرمانی در لیگ و جام حذفی (موسوم به دوبل) در فصل‌های 71−1970، 98–1997 و 02–2001 شدند، همچنین در سال 2006 به فینال لیگ قهرمانان اروپا رسیدند.

آرسنال رقابتی دیرینه با همسایه‌اش تاتنهام دارد که آن‌ها به‌طور منظم شهرآورد شمال لندن را برگزار می‌کنند. همچنین باشگاه آرسنال در رده هفتم باارزش‌ترین باشگاه‌های فوتبال جهان در سال 2019 با ارزش تقریبی 2.3 میلیارد دلار قرار گرفته‌است. در 26 سپتامبر 2018، استن کرونکی توانست با خرید کل سهام باشگاه، مالکیت اصلی باشگاه فوتبال آرسنال را تحت زیرمجموعه هولدینگ شرکت تفریحی و ورزشی کرونکی درآورد.

آرسنال تنها تیم در تاریخ لیگ برتر انگلیس که توانسته بدون حتی متحمل شدن یک باخت به قهرمانی برسد. این تیم در فصل 2004–2003 با هدایت آرسن ونگر توانست با 26 پیروزی و 12 تساوی عنوان قهرمانی لیگ برتر را به‌دست‌آورد؛ و توانست در انتهای فصل تنها جام طلایی اهداء شده در تاریخ لیگ برتر انگلیس را به‌دست‌آورد و لقب «شکست ناپذیران» را به خود اختصاص دهد. آرسنال توانست با کسب 90 امتیاز بالاتر از چلسی و منچستر یونایتد، تیم‌های پر قدرت آن زمان انگلستان با اختلاف فراوان تیم اول لیگ برتر جزیره لقب گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *