کرونا باعث ضرر مالی هنگفت آرسنال شد

اخبار لیگ جزیره : باشگاه آرسنال از ضرر مالی هنگفت و بی‌سابقه در تاریخ این باشگاه به دلیل شیوع کرونا در جهان خبر داد. برای ادامه مطلب با سایت اخبار لیگ جزیره همراه باشید.

کرونا باعث ضرر مالی هنگفت آرسنال شد

بیش از دو سال از شیوع بیماری کرونا در جهان می‌گذرد و همه‌گیری این ویروس تمامی رویدادهای ورزشی را تحت تاثیر خود قرار داده است. باشگاه‌های فوتبال نیز در این مدت ضررهای هنگفتی را متقبل شده‌اند و حتی بعضی باشگاه‌ها در آستانه ورشکستگی قرار گرفتند.

آرسنال یکی از باشکاه‌هایی است که بابت کرونا زیان‌های مالی زیادی دیده است. در تازه‌ترین گزارش مالی، این باشگاه اعلام کرده که در یک سال گذشته ۱۰۷ میلیون پوند به خاطر کرونا ضرر کرده که در تاریخ این باشگاه بی‌سابقه بوده است.

باشگاه آرسنال که این هفته قیمت بلیت بازیهای خود را افزایش داد، امروز اعلام کرد که دلیل این کار ضرر بیش از ۱۰۰ میلیون پوندی این باشگاه بوده و  به همین دلیل آنها امیدوارند که با افزایش قیمت بلیت‌ها قسمتی از این زیان مالی سنگین را جبران کنند.

پس از زیان مالی حدود ۵۰ میلیون پوندی در سال گذشته، آرسنال در آخرین گزارش مالی خود ۱۰۷٫۳ میلیون پوند زیان پس از پرداخت مالیات را ثبت کرد که بزرگترین ضرر در تاریخ باشگاه این باشگاه محسوب می‌شود.

۸۵ میلیون پوند از این مبلغ صرف تأثیر نامطلوب شیوع کووید-۱۹ شده زیرا قرمزهای لندنی در فصل ۲۰۲۱-۲۰۲۰ تنها دو بازی را مقابل تماشاگران در ورزشگاه امارات انجام داد و سایر بازی‌ها پشت دروازه‌های بسته برگزار شد.

باشگاه آرسنال این موضوع را با انتشار بیانیه‌ای مطرح کرد و از هواداران بابت این که در سال آینده چهار درصد اضافی برای تماشای بازی‌های می‌پردازند، عذرخواهی کرد. در بخشی از بیانیه‌ای باشگاه آمده است: «ما می‌‎دانیم که هیچکس از افزایش قیمت‌ها استقبال نمی‌کند و این تصمیم به سادگی گرفته نشده است.»

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *